خط شستشو و بسته بندی خرما خشک

خط شستشو و بسته بندی خرما یکی از ماشین آلات ضروری در کارگاه بسته بندی محصول به شمار میرود. اصل کار این دستگاه تمیز کردن خرماست و میتوان با توجه به نیازهای یک بخش تولیدی، خط شستشو را طراحی کرد.

امروزه برای بهداشتی بودن روند تولید و بسته بندی هر محصولی نیازمند ماشین آلات اختصاصی و مکانیزه میباشیم. زمان سپری شده برای آماده سازی خرما وابسته به سرعت کار است. بنابراین برای سرعت بخشی به امر بسته بندی خرما، دستگاه های مخصوص وارد میدان خواهند شد.

هر آنچه از خط شستشو و بسته بندی خرما باید بدانید

دستگاه شستشو خرما

یک دستگاه شستشو و خشک کن باید بتواند با استفاده از مقدار مناسب آب، خرما را برای مراحل بعدی بسته بندی آماده نماید. بنابراین به کار بردن تعداد نازل های آبپاش در ساخت بخش شستشو و قدرت تنظیم پاشش آنها یک امر مهندسی و مهم است.

ویژگی های دستگاه شستشو و خشک کن خرما:

 1. این دستگاه از جنس فولاد زنگ نزن یا همان استیل استنلس ساخته میشود. تا عمر و ماندگاری بالایی در برابر خوردگی و زنگ زدگی داشته باشد.
 2. دستگاه شستشو و خشک کن برای تمیزکردن خشکبار مانند خرما طراحی شده است.
 3. این دستگاه برای تمیز کردن خرما مجهز به یک مخزن آب 100 لیتری بوده و تعداد 18 عدد نازل آب پاش برای شستشو دارد. همچنین دارای یک تشت در بخش زیرین برای جمع آوری و هدایت آب توسط لوله مربوطه به بخش فاضلاب است.
 4. در بخش خشک کن این دستگاه 6 فن دمنده تعبیه شده تا رطوبت حاصل از شستشوی خرما تا حدی گرفته شود.
 5. میزان حجم شستشو توسط دستگاه مذکور 1000 تا 1200 کیلو در هر ساعت برآورد شده است.
 6. ابعاد و ظرفیت این خط را با توجه به فضای کارگاهی و ظرفیت درخواستی، میتوان طراحی نمود.

مزایای خط شستشو و بسته بندی خرما

 • ازجمله مزیت های استفاده از این ماشین آلات، تمیز شدن خرما در تمام جهات ها با راندمان بالا میباشد.
 • این روش برای شستشو و آماده سازی خرما بسیار آسان و کم هزینه است.
 • میزان آسیب پذیری خرما در این روش نسبت به تمیز کردن دستی کمتر بوده و سرعت کار بالاتر میرود.
 • سر و صدای این ماشین آلات کم بوده و نگهداری آنها راحت میباشد.

میزان آب مصرفی در دستگاه شستشو 200 لیتر در ساعت و برق مورد نیاز آن سه فاز 20 آمپر است. این دستگاه قابلیت خروجی  1 تن در ساعت را داراست. از دیگر مزیت های خرید این خط تولید خرما، بهره مندی از وارانتی و خدمات پس از فروش آن میباشد. در صورت نیاز به هرگونه تعمیر یا تعویض در هنگام استفاده از دستگاه، میتوانید از تیم مشاوره فنی مجموعه کمک بگیرید.

دستگاه بسته بندی خرما خشک

دستگاه بسته بندی سیل وکیوم

پس از گردگیری و تمیز شدن خرما، محصول برای بسته بندی مهیا میشود. در این بخش نیازمند دستگاه مناسب برای بسته بندی خرما هستید. خرماهای خشک معمولا به صورت فله یا در پاکت های ایستاده و ظروف مخصوص بسته بندی میشوند. برای هر یک از این گزینه ها میتوان دستگاه متناسب را انتخاب کرد.

برای مثال برای بسته بندی خرما به صورت فله داخل کارتن 5 یا 10 کیلویی، به تعدادی کارگر برای وزن کردن و ریختن خرما در کارتن نیاز است. حال برای سرعت بخشی به کار و بالابردن دقت، از دستگاه توزین خرما میتوان استفاده نمود. دستگاه های دو توزین، چهار توزین و حتی ده توزین با توجه به ظرفیت تولیدی کارخانه ها قابل ساخت هستند. تمامی مراحل وزن گیری و ریختن خرما داخل جعبه های مخصوص توسط دستگاه پر کن انجام خواهد شد.

نوع دیگری از بسته بندی خرما خشک، ظروف گرد یا مستطیل هستند که درب آنها وکیوم شده است. برای این منظور دستگاه سیل وکیوم را میتوان به کار برد. در این روش خرما پس از توزین درون ظروف مخصوص دستگاه ریخته شده و سپس توسط بخش سیل، درب آنها پوشش زده میشود. دستگاه سیل وکیوم از پرکاربردترین ماشین آلات صنایع غذایی خاصه بسته بندی صادراتی خرما است. این دستگاه برای بسته بندی کردن خرماهای تازه و خشک کاربرد دارد.

ساخت دستگاه شستشو و بسته بندی خرما

خط شستشو و بسته بندی خرما

طبق آنچه که باهم مرور کردیم، مکانیزه شدن کارگاه های بسته بندی امری بدیهی است. امروزه کمتر کشاورزی پیدا میشود که رؤیای ارتقای شرایط بسته بندی خرما را در سر نداشته باشد. اگر تسهیلات و موقعیت بروزرسانی محل های بسته بندی خرما در مناطق خرماخیز فراهم گردد، هر نخلدار و تولیدکننده ای میتواند محصول خود را برای فروش آماده نماید.

اینگونه کشاورزان نیز از سهم صادرات و فروش محصولات باغی بهره مند خواهند شد. تلاش برای تولید محصول با کیفیت تر بیشتر شده و بازار خرما رونق بهتری خواهد یافت. در این راستا مجموعه مُشان برای همکاری با خریداران ماشین آلات خط تولید خرما، امکان مراجعه حضوری و دریافت مشاوره را فراهم نموده است. ساخت هر دستگاهی در وهله اول با بررسی نیاز تولیدکننده و توان مالی او انجام خواهد شد.

1

 1. واقعا مکانیزه شدن بسته بندی با استفاده از ماشین آلات سورتینگ و.‌.. میتواند کمک شایانی به کشاورزان و باغداران عزیز باشد که بتوانند بسته بندی محصول خرما خود را سرعت ببخشند و کیفیت واقعی محصول خود را نشان دهند

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما