قیمت دستگاه بسته بندی خرما زاهدی

قیمت دستگاه بسته بندی خرما با توجه به ظرفیت، خوراک سورتینگ و راندمان آنها تعیین می شود. برای مثال نوار سورتینگ خرما و بسته بندی خرما زاهدی را از صفر تا صد خط تولید می توان از قیمت 125 تا 450 میلیون تومان خریداری کرد. شما می توانید باتوجه به نوع محصول و ظرفیت تولید مدنظر، دستگاه بسته بندی مناسب فعالیت خود را تهیه کنید.

کارگاه بسته بندی خرما

دستگاه بسته بندی خرما

بسته بندی مناسب خرما و پودر خرما برای صادرات امری ضروری به شمار می رود. خصوصا خرماهای خشک که درصد صادرات بیشتری را شامل می شوند. خرمای زاهدی یا قصب در مناطق مختلف کشور از جمله جهرم، قیروکارزین، فراشبند، پشتکوه و اهواز برداشت میگردد. اکثر نخلداران در این نواحی، کارگاه و شرایط مناسب بسته بندی را ندارد. همین امر سبب می شود تا محصول خود را زیر قیمت به تولیدکنندگان یا دلالان بفروشند.

اگر شما نیز جز گروه کشاورزان و تولیدکنندگان خرمای زاهدی هستید، برای افزایش سود خود و پیشرفت کارتان نیازمند دستگاه مناسب خواهید بود. در نظر گرفتن یک فضای ایده آل با شرایط بهداشتی، برای تمیز کردن و بسته بندی محصول مناسب است. دستگاه های مورد نیاز برای راه اندازی اولیه یک کارگاه به شرح زیر است:

 1. آشغالگیر خرما
 2. نوار نقاله سورت خرما زاهدی
 3. دستگاه پولیش زن خرما
 4. شیرینگ پک
 5. دستگاه پرکن

بسته بندی خرما زاهدی در ابعاد مختلف

بسته بندی خرما زاهدی

برای مثال خرما زاهدی برداشت شده در ابتدای فصل بعد از انتقال به خط تولید باید سورت و درجه بندی شود. در این مرحله علاوه بر جداسازی ضایعات بار، می توان خرما را بر حسب سایز و کیفیت نیز تفکیک نمود.

دستگاه سورتینگ خرما قادر است با توجه به نوع خرما و تنظیمات وارد شده، هر ساعت بین 750 کیلو تا 2 تن خرما را سورت نماید.
این امر علاوه بر صرفه جویی در زمان، سبب شده تا در خط تولید به 1/3 نیروی انسانی نیاز باشد. دستگاه سورت کن و توزین خرما را می توان روی وزن مورد نظر برای هربسته بین 500 گرم، 5 تا 10 کیلو تنظیم کرد.

این دستگاه دارای دو نوار غلتان بزرگ و کوچک است که وظیفه فیکس کردن وزن بسته ها را به عهده دارد. بسته بندی خرما زاهدی با توجه به بازار هدف متفاوت است. معمولا برای فروش داخلی این محصول از بسته بندی فله و کارتن های لمینتی استفاده می شود.

جهت صادرات خرما زاهدی نیز بسته های متفاوت در سایز و کیفیت های مختلف به کار می رود. برخی از انواع پرکاربرد به شرح زیر است:

 • بسته بندی قدیمی در کارتن
 • بسته بندی دانه ای خرما
 • در ظروف پلاستیکی و pvc
 • در پاکت های نانو و زیپ کیپ
 • بسته بندی در جعبه های صادراتی مخصوص

بسته بندی خرما در اروپا چگونه است؟

خرما از جمله محصولات صادراتی ایران است که به بسیاری از کشورهای اروپایی و آسیایی ارسال می گردد. از پارامترهای مهم در صادرات خرما داشتن بسته بندی مناسب، کیفیت بالا و قیمت دست اول است. برای مثال به بسته بندی خرما در اروپا بسیار اهمیت داده می شود و در صورت تایید نشدن کیفیت آن، اجازه واردات کالا به کشورهای اروپایی صادر نمی شود.

از شرایط اولیه بازار خرما در اروپا می توان به موار دزیر اشاره کرد:

 • کیفیت مناسب خرما
 • بسته بندی شیک و بهداشتی
 • داشتن لیبل به زبان کشور مقصد
 • مشخص کردن شرایط نگهداری
 • داشتن تاریخ تولید و انقضا
 • دارای گواهی بهداشتی و استاندارد مربوطه

خرماهایی که شانس بیشتری برای فروش و عرضه در بازار کشورهای اروپایی دارند به ترتیب خرما زاهذی، مضافتی، خرما کبکاب و شاهانی هستند.

قیمت دستگاه بسته بندی و سورت خرما

دستگاه دوتوزین

یکی دیگر از دستگاه های پرکاربرد برای بسته بندی انواع خرما خشک مانند قصب، دستگاه پرکن است. از دستگاه های دو توزین اتومات یا تک توزین رومیزی در کارگاه های کوچک و خانگی می توان استفاده نمود. برخی از نمونه های دستگاه دو و چهار توزین، دارای بخش دوخت هم هستند. یعنی بعد از پرشدن پاکت، عمل دوخت لبه آن نیز بصورت اتوماتیک انجام می شود.

قیمت دستگاه سورتینگ و بسته بندی خرما با توجه به ظرفیت تولید و کارایی آن تعیین می گردد. لیست قیمت انواع دستگاه خط تولید خرما نیز به همین منظور اماده شده است. برای دریافت نرخ دستگاه ها و اطلاع از هزینه ساخت آنها می توانید درخواست خود را از طریق فرم ارسال کنید.

در صورت مشخص شدن ماشین آلات مورد نیاز و ظرفیت تولید، می توان هزینه را برآورد نمود. مدت زمان ساخت دستگاه ها معمولا بین 30 تا 60 روز کاری متغیر است. در این مرکز می توانید خط کامل سورت و بسته بندی خرما را با قیمتی مناسب تهیه کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما