دستگاه خرمای پیارم ؛ از سورت تا بسته بندی

دستگاه خرمای پیارم اصولا برای گردگیری و سورت این محصول کاربرد دارد. خطوط تولید خرمای خشک عموما متفاوت بوده و متناسب با نیاز تولیدکننده طراحی میشوند.

دستگاه خرمای پیارم

دستگاه خرمای پیارم

خرما پیارم از ارقام نیمه خشک با بافت نرم و پوستی چروکیده است. این محصول عموما در مناطق کوهستانی خطه هرمزگان کشت میگردد. به همین دلیل اغلب نیازمند شستشوی خرما نیست. اکثر کشاورزان و تولیدکنندگان برای بسته بندی خرمای پیارم، فقط آن را سورت یا به عبارتی درجه بندی میکنند.

اما اگر قصد صادرات خرما و معرفی محصول در بازارهای مختلف را داشته باشید، باید به گونه ای دیگر رفتار کنید. بسته بندی و عرضه خرمای صادراتی نیازمند طی شدن مراحل آماده سازی اصولی میباشد. باید خرما تمیز شده، تفکیک و درجه بندی گردد. سپس در بسته بندی مخصوص با رعایت اصل بهداشت، قرار داده شود.

چند نوع از دستگاه های خرمای پیارم که برای مشتریان ساخته شده به شرح زیر است:

 1. سرند آشغالگیری خرما
 2. سرند ویبراتور به همراه آبپاش شستشو
 3. نوار نقاله سورتینگ
 4. بخش نوار نقاله بازبینی مجهز به نورگیر
 5. نوار سورت مجهز به فرچه گردگیر
 6. دستگاه روغن زن نیمه اتومات
 7. بخش تزریق شیره
 8. دستگاه شیرینگ پک

این ماشین آلات در پروژه های مختلف بنا به درخواست مشتریان و نوع کاربری کارگاه آنها طراحی و ساخته شده اند.

ساخت خط سورتینگ خرما خشک

همانطور که اشاره شد امکان طراحی و ساخت دستگاه های مختلف با توجه به نوع خرما و فرآیند تولید وجود دارد. کافیست ضمن ارتباط با یکی از مشاوران مجموعه، نوع بسته بندی مدنظر و ظرفیت تولید روزانه کارگاه را مشخص کنید. مرحله انتخاب دستگاه مناسب و ساخت آن را به ما بسپارید.

خط سورتینگ تا بسته بندی انواع خرما در شهرهای مختلف با ظرفیت های متفاوت راه اندازی شده است. گاهی با توجه به بودجه مشتریان، دستگاه های مناسب جایگزین درخواست آنها شده است. به طور مثال میتوان برای تمیزکردن و جلا دادن محصول از دستگاه خرمای پیارم با فرچه گردگیر استفاده نمود.

کارکرد این خط کامل به قرار زیر است:

 • ریختن خرما روی سرند مشبک استیل
 • خروج ضایعات به کمک لرزش سرند با ویبراتور
 • انتقال خرما به نوار نقاله 6 متری
 • سورت و بازبینی خرما توسط نیروهای انسانی
 • تمیز شدن خرمای پیارم در انتهای نوار نقاله به کمک فرچه های گردگیر
 • روغن زنی خرما
 • بسته بندی و شیرینگ نهایی

این روش را برای اغلب خرماها مانند رقم زاهدی (قصب)، خرمای مجول، خاصویی، کلوته و خرما مضافتی بدون شیره میتوان به کار برد.

انتخاب دستگاه بسته بندی خرما پیارم

بسته بندی خرمای پیارم

بسته بندی خرما گام نهایی و البته مهم است. در این مرحله با توجه بازار هدف باید بسته بندی ایده آل را برگزید. روش چیدمان خرما در ظرف یا کارتن نیز اهمیت دارد. اغلب دستگاه بسته بندی خرما پیارم به روش توزین و پرکن فله ای هستند. دستگاه های سیل وکیوم، وکیوم کیسه ای، دوخت ریلی، پرس برقی خرما قالبی، شیرینگ پک برای این محصول قابل استفاده میباشند.

برای مثال خرما پیارم بی هسته را میتوان به کمک دستگاه پرس خطی به شکل قالبهای 500 گرمی فشرده بسته بندی کرد. این نوع برای بازار صادرات بسیار مناسب است. همچنین امکان بسته بندی خرمای پیارم در سطل یا ظروف وجود دارد. در این روش میتوان از دستگاه تزریق شیره برای تازه نگه داشتن خرما کمک گرفت.

برای انتخاب و سفارش هر یک از دستگاه های نامبرده، گروه ماشین آلات مُشان در کنار شما هستند. کافیست نوع درخواست خود را با مشاورین در میان بگذارید تا شما را برای خرید دستگاه خرمای پیارم یاری نمایند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما