نحوه بسته بندی خرما در منزل با دستگاه پرس و دوخت

نحوه بسته بندی خرما بسیار با اهمیت است. بسته بندی نامناسب منجر به خراب شدن و تضعیف کیفیت محصول خواهد شد. در ادامه مقاله به بررسی این بسته بندی میپردازیم.

بسته بندی خرما یکی از جنبه‌های مهم صنعت خرماست. میتواند به حفظ کیفیت و تازگی میوه کمک کند. خرما میوه‌ای مغذی است که دارای ویتامینها و مواد معدنی ضروری میباشد. خرما به عنوان یک میان وعده محبوب و مقوی بوده که بسته بندی آن در ماندگاری محصول بسیار اثرگذار است.

نحوه بسته بندی خرما

نحوه بسته بندی خرما

در این قسمت انواع بسته بندی خرما را معرفی میکنیم. با توجه به نوع مصرف، بازار هدف و مدل خرما هر کدام از بسته بندی های معرفی شده را میتوان به کار برد.

کیسه های پلاستیکی: از رایج‌ترین نوع بسته بندی خرما هستند. نایلون بسته بندی خرما سبک وزن، مقرون به صرفه بوده و به راحتی آب‌ بندی میشوند.

ظروف تاشو: این ظروف از پلاستیک یا مقوا ساخته شده‌اند. معمولا برای بسته بندی خرما در سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های مواد غذایی استفاده میشوند.

بسته بندی وکیوم: این نوع بسته بندی با خارج کردن هوا از بسته انجام میشود. این روش با جلوگیری از اکسیداسیون و رشد میکروب، ماندگاری خرما را به میزان قابل توجهی افزایش میدهد.

بسته بندی قابل تجزیه: بسته بندی قابل تجزیه از مواد تجدیدپذیر مانند پلیمرهای گیاهی و نشاسته ساخته میشود. به این معنی که در طبیعت تجزیه خواهند شد.

آموزش بسته بندی خرما با دستگاه پرس

دستگاه پرس خرما یک جک

نحوه بسته بندی خرما یک کار چالش برانگیز است. یکی از راههای کارآمد برای بسته‌ بندی خرما، استفاده از دستگاه پرس است. در این روش خرما در وزنهای مختلف فشرده میگردد. بنابراین نگهداری، حمل و نقل و فروش آن را آسانتر مینماید. با این حال، کار با دستگاه پرس نیاز به آموزش مناسب دارد. نوع عملکرد دستگاه پرس (پنوماتیک یا اتوماتیک) نیز در نحوه کاربرد، تفاوت ایجاد مینماید. در ادامه راهنمای گام به گام بسته بندی خرما با دستگاه پرس را ارائه می‌دهیم:

مرحله آماده سازی: قبل از شروع بسته بندی، حتما خرماها را با جدا کردن کلاهک و ضایعات مرتب کنید. بر اساس اندازه و کیفیت آماده کرده و بشویید.

تنظیم دستگاه: با توجه به نوع کارتن، قالب و سرقالب مربوطه را روی دستگاه نصب نمایید. از اتصال کمپرسور باد به دستگاه اطمینان حاصل کنید.

وزن گیری خرما: پس از انجام تنظیمات دستگاه، خرما را با ترازوی دقیق وزن نموده و درون پلاستیک مخصوص در کارتن بریزید. اطمینان حاصل کنید که خرماها به طور یکنواخت پخش شوند.

بسته بندی خرما: پس از توزین خرما در کارتن، دستگاه پرس را روشن کنید. در هر بار عمل پرس کارتنهای حاوی خرما در زیر قالب پرس قرار گرفته و عمل فشرده سازی انجام میشود.

تخلیه و ضدعفونی: پس از اتمام فرآیند بسته بندی، دستگاه پرس را خاموش کرده و میز کار را تمیز نمایید.

دستگاه دوخت و بسته بندی خانگی

یکی از راه‌های کارآمد و مقرون به صرفه برای بسته بندی خرما، استفاده از دستگاه بسته بندی خرما خانگی است. از دستگاه دوخت ریلی برای بسته بندی های خانگی میتوان استفاده نمود. پیشنهاد میکنیم مقاله مربوطه با این دستگاه را مطالعه نمایید. در ادامه مراحل کار را بطور اجمالی بیان میکنیم:

  1. آماده‌سازی خرما
  2. توزین خرما درون پلاستیک مخصوص
  3. تنظیم کردن دستگاه
  4. دوخت لبه های بسته بندی
  5. برچسب‌گذاری بسته بندی

از این دستگاه اغلب برای بسته بندی کردن خرمای خشک استفاده میشود.انتخاب بسته بندی متناسب با نوع خرما برای حفظ تازگی و کیفیت آنها بسیار ضروری است. به عنوان مصرف‌کننده باید محصولاتی را که از بسته بندی سازگار با محیط زیست استفاده میکنند، انتخاب کنیم.

نظر به استقبال کشاورزان از دستگاه های پرس پنوماتیک برای کاربرد خانگی، برخی از دستگاه ها ساخته شده اند. انواع پرس یک جک و دو جک آماده تحویل بوده و قالبها مطابق درخواست آماده میگردند. برای ثبت سفارش ساخت دستگاه میتوانید با واحد فروش در ارتباط باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما