خرید دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک خرما

یکی از دستگاه های پرکاربرد در صنعت بسته بندی خرما و خشکبار، دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک است. این دستگاه برای بسته بندی مواد گرانولی و پودری مورد استفاده قرار میگیرد. در اینجا به شما انواع مقرون به صرفه با کارایی آسان را معرفی خواهیم کرد.

مزیت بسته بندی کردن خرما

انواع بسته بندی خرما

صنعت بسته بندی مواد غذایی و محصولات کشاورزی، در ایران رو به پیشرفت است. با توجه به اهمیت نوع بسته بندی محصولات برای عرضه در بازار، انجام این مرحله با دقت بیشتری صورت میگیرد. انتخاب یک بسته بندی مناسب برای محصولاتی مانند خرما و خشکبار نیز از این قاعده مستنثنی نیست.

از جمله مزیت های مرحله بسته بندی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. بالابردن ماندگاری محصول
 2. جابجایی راحت
 3. محافظت محصول ذر برابر آلودگی
 4. امکان لیبل زدن
 5. کمک به برندسازی محصولات
 6. بازارپسندی خرما
 7. موفقیت فروش خرما در بازار هدف

بسته بندی پاکتی

بسته بندی محصولات کشاورزی و خرما تنوع بالایی دارد. برخی از انواع پرفروش برای خرما و فراورده های آن مانند چیپس خرما عبارتند از:

 • بسته بندی کاغذی
 • قوطی مقوایی
 • بسته بندی شیشه ای
 • ظروف فومی
 • کیسه یا پاکت های کرافت
 • جعبه های مقوایی

برای انجام این نوع بسته بندی ها می توان از دستگاه های پرکن و توزین دار استفاده نمود. دستگاه های بسته بندی خرما صادراتی، انواع مختلفی دارند. یکی از این موارد دستگاه های پرکن هستند که در ادامه به شرح آنها می پردازیم.

انواع دستگاه پرکن

انواع دستگاه پرکن خرما

دستگاه های پرکن با توجه به نوع محصول و کارکرد متفاوت هستند:

 1. پرکن مایعات غلیظ و رقیق
 2. دستگاه پرکن پودری
 3. پرکن گرانولی
 4. رومیزی و روتاری
 5. پرکن نیمه اتوماتیک

از مدل های رومیزی و نیمه اتومات می توان برای پر کردن پاکت و قوطی استفاده کرد. پرکن های پودری یا گرانولی برای خرما و فراورده هایی مانند آرد هسته و چیپس خرما مناسب هستند. این نوع از لحاظ قیمت به صرفه تر می باشند. ضمن اینکه کار کردن با آنها آسان بوده و نیاز به آموزش و مهارت خاصی نیز ندارند.

انواع دیگری از این نوع ماشین آلات وجود دارد که مجهز به دوخت پاکت بسته بندی هم می باشند. دستگاه های ده، چهار و دو توزین که برای بسته بندی های خرما خشک در ظرفیت های بالا کاربرد زیادی دارند.

از پرکن مایعات برای بسته بندی انواع شیره خرما استفاده می شود. انواع پرکن روتاری مجهز به درب بند و درب گذار برای این منظور ساخته می شوند.

دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک رومیزی

دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک

از انواع نیمه اتوماتیک رومیزی می توان برای پر کردن بسته بندی های سلفونی و پاکت های کرافت از خرما خشک، چیپس خرما و آرد هسته آن استفاده کرد. ویژگی های دستگاه پرکن رومیزی گرانولی به شرح زیر است:

 1. قابلیت وزن گیری از 20 تا 2000 گرم
 2. توان مصرفی دستگاه: 100 وات
 3. ظرفیت مخزن دستگاه: 20 لیتر
 4. جنس: استیل نگیر 304
 5. ابعاد دستگاه: 96×50×30 سانتی متر
 6. وزن دستگاه: 34 کیلوگرم
 7. امکان ساخت دستگاه مطابق سفارش برای وزن های بالاتر

اما نوع دیگری از پرکن های رومیزی نیمه اتومات وجود دارد که برای هر دو نوع مواد گرانولی و پودری در حجم بالاتر قابل استفاده هستند. مشخصات فنی این دستگاه عبارتند از:

 1. قابلیت وزن گیری از 20 تا 2000 گرم
 2. توان مصرفی دستگاه: 100 وات
 3. ظرفیت مخزن دستگاه: 85 لیتر
 4. جنس: استیل نگیر 304
 5. ابعاد دستگاه: 117×50×30 سانتی متر
 6. وزن دستگاه: 46 کیلوگرم
 7. امکان ساخت دستگاه مطابق سفارش برای وزن

از مزیت های این دستگاه ها می توان به دقت و سرعت بالا، جابجایی آسان و قیمت مناسب آنها اشاره کرد. ضمن اینکه این دستگاه نیاز به کمپرسور باد هم ندارد. این دستگاه ها برای کارگاه های خانگی و ظرفیت های پایین بسیار پرکاربرد هستند.

دستگاه بسته بندی دو توزین اتومات

دستگاه دوتوزین

در کارگاه های بزرگ حجم تولید، بالاتر در نظر گرفته میشود. در این شرایط برای سرعت بخشی به کار و دقت بیشتر می توان از دستگاه های چند توزین استفاده نمود. برای مثال انواع اتومات دو توزین و چهار توزین برای بسته بندی انواع مواد گرانولی شامل حبوبات، خشکبار، خرما خشک، چای، میوه خشک، ماکارونی و غیره ایده آل می باشند.

اطلاعات فنی دستگاه بسته بندی دو توزین:

 • سایز کوچک
 • برق تکفاز 220 ولت
 • ابعاد دستگاه: 110×140×220 سانت
 • وزن دستگاه: 500 کیلوگرم
 • سرعت بسته بندی: 15 الی 20 بسته در دقیقه
 • نوع عملکرد: توزین دار اتومات
 • دقت توزین: 5 گرم با تلرانس 10
 • قابلیت جابجایی آسان
 • ارتفاع کم
 • مجهز به سیستم برنامه نویسی PLC
 • قابلیت نصب تاریخ زن، تزریق گاز ازت و فرم پاکت زن

فروش دستگاه پرکن دستی رومیزی

حال که با انواع دستگاه های پرکن آشنا شدید، می توانید برای بخش بسته بندی کارگاه خود براحتی تصمیم گیری کنید. بسته بندی های پاکتی با وزنهای زیر 1 کیلوگرم، برای خرما خشک مناسب هستند. خرماهای زاهدی، پیارم، خاصویی، آلویی و انواع محصولاتی مثل حبه خرما، چیپس و پودر خرما را می توانید با این دستگاه بسته بندی کنید. دیگر نیازی به تهیه ترازو و وزن کردن خرما ندارید.

در دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک رومیزی،خرما داخل مخزن ریخته شده و با تنظیم وزن بسته بندی مدنظر، دستگاه وزن گیری را انجام می دهد. برای بخش نهایی و دوخت زدن درب پاکت یا سلفون هم می توان از دستگاه دوخت ریلی استفاده کرد.

پرکن های رومیزی و دستی را برای کارگاه های خانگی می توان تهیه نمود. قیمت این دستگاه ها نسبت به انواع اتوماتیک به صرفه تر می باشد. فروش انواع ماشین آلات بخش بسته بندی و توزین خرما در این مرکز انجام می پذیرد. برای دریافت مشاوره و کاتالوگ دستگاه ها می توانید با واحد فروش در ارتباط باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما