قیمت دستگاه خرما با جنس استیل 304

چرا قیمت دستگاه خرما جنس استیل نسبت به انواع فودگرید بالاتر است؟ دلیل ساخت ماشین آلات صنایع غذایی با ورق استیل چیست؟ کدام نوع استیل برای این کار مناسبتر است؟ مطالعه این متن شما را به جواب پرسشهای مطرح شده، میرساند.

استیل مناسب صنایع غذایی

انواع استیل نگیر

با توجه به ضرورت رعایت بهداشت در صنایع بسته بندی مواد غذایی، استفاده از فلزات استاندارد اهمیت بالایی یافته است. رعایت این اصل از ورود سموم حاصل از تماس مواد با فلزات به بدن، جلوگیری خواهد کرد. به همین دلیل استانداردهایی برای ساخت دستگاه هایی که مستقیم با مواد غذایی در ارتباط هستند، وضع شده است.

یکی از فلزاتی که در ساخت دستگاه های سورت و بسته بندی خرما بیشترین استفاده را دارد، استیل استنلس یا همان فولاد زنگ نزن است. دلایل استفاده از این نوع فلز عبارتند از:

 • سهولت در پاکسازی استیل زنگ نزن
 • عدم رشد باکتری ها بر روی سطح استیل
 • کمک به افزایش طول عمر دستگاه ها
 • کاهش آسیب های وارده در حین فعالیت
 • مقاومت به خوردگی و زنگ زدگی
 • شکل پذیری خوب
 • مقاومت در برابر حرارت و فشار بالا
 • دارای قابلیت جوشکاری و برش آسان

تنوع ورق های استیل بالاست. اما بیشترین استفاده از انواع استیل با کدهای 304 و 316 است که به نوع “استیل نگیر” معروف هستند. ویژگی های نامبرده در این دو نوع استیل بارزتر است. به همین دلیل واحد استاندارد جهانی، این نوع از استیل را برای ساخت دستگاه های مرتبط با مواد غذایی و خرما توصیه می نماید.

فرق استیل 304 و 316

استیل استنلس 304

همانطور که اشاره شد دو نوع استیل پرکاربرد در ساخت دستگاه های سورت و بسته بندی خرما، کدهای 304 و 316 هستند. به طور کلی به این دو نوع فولاد ضد زنگ، واژه نگیر اطلاق میشود. انتخاب این صفت برای این نوع استیل خاصیت ضد مغناطیسی آن در مقایسه با استیل های بگیر (مغناطیسی) است.

در بین انواع گریدهای استیل، سری 400 و 300 در برابر حرارت مقاوم هستند. سری 400 دارای کروم و کربن بوده که به دلیل تغییر در ساختار بلوری آنها بر اثر حرارت، خاصیت زنگ زدگی پیدا میکنند. اما سری 300 مقاومت بالاتری دارند. ساختار این نوع (SS304) از کروم (18 تا 20 درصد) و نیکل (8 تا 10.5 درصد) تشکیل شده است. رسانایی گرمایی و الکتریکی کمتری نسبت به فولاد کربنی دارد. اما از نظر خوردگی مقاومت بالاتری دارند.

انتخاب این ورق استیل برای ساخت دستگاه های سرند، میزهای کار، بخش شستشو و خشک کن، میز سورت و بسته بندی پرسی مناسبتر میباشد.

استیل 304 یا 316؟ کدامیک مناسبتر است؟

استیل 304 بر اساس استاندارد ISO 3506 و استاندارد اروپایی 1.4301 به عنوان فولاد ضد زنگ شناخته میشود. این نوع فولاد در محیطهای گرم با دمای حدود 60 درجه سانتی گراد و محلول های حاوی 400 میلی لیتر کلرید مقاومت بالایی دارد. در شرایط خوردگی شدیدتر و در محیط کلریدی یا کاربرد اسیدی می توان از نوع 316 استفاده نمود. زیرا به دلیل وجود نیکل و مولیبدن در ساختار آن، مقاومت بیشتری در برابر خوردگی دارد. همچنین خواص مکانیکی آن سبب استحکام در دماهای بالا و محیط های شور میشود.

تنها به دلیل وجود مولیبدن قیمت استیل 316 بیشتر از گرید 304 است. فقط در شرایطی که گفته شد، استفاده از استیل نگیر 316 به صرفه تر خواهد بود. در غیر اینصورت انتخاب استیل 304 برای ساخت انواع دستگاه های مربوط به خط تولید خرما کفایت میکند. این دو نوع استیل از نظر ظاهری بسیار شبیه هم هستند. صحت استفاده از استیل 316 در ساخت دستگاه های مخصوص را فقط از طریق انجام آنالیزهای مربوطه میتوان تائید کرد.

سازنده دستگاه خرما با بهترین کیفیت

قیمت دستگاه بسته بندی خرما

در بخش های مختلف خط تولید خرما، استفاده از مواد و قطعات باکیفیت اهمیت زیادی دارد. از جمله سورتینگ، انتقال و بسته بندی محصول. در این مجموعه با هدف ارائه دستگاه های باکیفیت و کارایی برتر، اساس تولید ماشین آلات با جنس استیل نگیر مختص صنایع غذایی میباشد. در مواردی که مشتریان درخواست ساخت دستگاه را با بودجه کمتر خواستار باشند، میتوان از آهن گالوانیزه نیز استفاده نمود. البته در بخش هایی از ماشین الات که با خرما در ارتباط نباشند. مانند پایه ها و شاسی دستگاه های بسته بندی.

طراحی و ساخت انواع دستگاه مورد نیاز در خط کامل سورتینگ تا بسته بندی خرما، پروژه ای مهم و حساس است. بنابراین در نظر گرفتن سلامت محصول تولیدی و همچنین طول عمر دستگاه اولویت بیشتری دارد. برخی مشتریان اصرار به خریداری دستگاه با هزینه کمتر را دارند و جنس برایشان مهم نیست. در این موارد به انها توصیه میشود که کیفیت را فدای کمیت نکنند.

میتوان دستگاهی با ظرفیت کمتر و ابعاد کوچکتر را انتخاب کرد. اما جنس دستگاه از استیل باشد. چه بسا انتخاب دستگاه های غیراستاندارد به دلیل عمر مفید پایین، سبب بروز ضررهای دوچندان میگردند. با توجه به اینکه خرما داری شیره بوده و سطح دستگاه ها نیاز به پاکسازی دارند، انتخاب جنس استیل بهترین گزینه است. در این حالت کارگران به راحتی می توانند دستگاه را تمیز کنند.

قیمت دستگاه خرما را چگونه محاسبه میکنند؟

ساخت دستگاه خرما

برای ساخت دستگاه خط تولید خرما، می توانید سفارش خود را به کارشناس فروش مجموعه مُشان اعلام کنید. بعد از بررسی درخواست مشتری، پیشنهادهای شایسته برای خریداری دستگاه داده میشود. سپس برای نهایی سازی سفارش، هزینه ساخت ماشین آلات درخواستی، برآورد میگردند.

ملاک محاسبه قیمت دستگاه خرما و هزینه ساخت آن چیست؟ به این منظور موارد زیر در نظر گرفته خواهد شد:

 1. جنس دستگاه (استیل یا گالوانیزه)
 2. نوع کارکرد (اتومات یا نیمه اتوماتیک)
 3. تجهیزات جانبی خط تولید
 4. نوع قطعات الکترونیکی و الکتریکی به کار رفته
 5. ظرفیت تولید مورد نیاز
 6. ابعاد درخواستی
 7. نوع قطعات یدکی

به علاوه نوع ساخت دستگاه ها هم نقش مهمی در کیفیت نهایی کار دارند. روش جوشکاری و برش زدن قطعات استیل، استفاده از رنگهای اپوکسی و الکترواستاتیک باکیفیت برای پوشش دستگاه و حتی طراحی خلاقانه آنها بسیار اهمیت دارند. ملاکهایی که رعایت آنها سبب کیفیت و کارایی بهتر ماشین آلات و در نتیجه جلب رضایت مشتریان خواهد شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما