خط کامل سورتینگ خرما

خط کامل سورتینگ خرما شامل چه دستگاه هایی است؟ آیا امکان نصب ماشین آلات شستشو و خشک کن هم در خط سورتینگ خرما وجود دارد؟ پاسخ به این پرسش ها و جزئیات بیشتر را در این مطلب دنبال کنید.

صفر تا صد بسته بندی خرما

کارگاه بسته بندی خرما خوزستان

آیا میدانید برای راه اندازی کارخانه بسته بندی خرما، چه دستگاه هایی را باید تهیه کنید؟ با در نظر گرفتن ظرفیت تولید روزانه و نوع خرما میتوان مناسبترین دستگاه ها را انتخاب نمود.

خرما از جمله محصولات باغی است که اغلب به دلیل گرد و غبار موجود در هوا، نیاز به تمیز شدن دارد. در روش های قدیمی از حوله مرطوب استفاده میکردند. اما برای بهداشتی بودن مراحل بسته بندی، میتوان فرآیند تمیز کردن خرما را با دستگاه های مخصوص انجام داد.

همچنین برای صفر تا صد مراحل سورتینگ تا بسته بندی خرما، دستگاه های مناسب طراحی شده است. برای مثال برای آشغالگیری و حذف ضایعات محصول، دستگاه سرند یا میزهای استیل مشبک بهترین انتخاب هستند. از این دو دستگاه برای انواع خرماهای خشک و تازه میتوان استفاده کرد.

خط کامل سورتینگ خرما علاوه بر بخش سرند، از نوارهای نقاله سورت و بازبینی خرما نیز تشکیل شده است. بعد از جداسازی ضایعات خرما توسط سرندهای ویبراتور، خرما روی نوار سورتینگ ریخته میشود. در این بخش نیروهای کارگاه، در دو طرف نوار نقاله مستقر میشوند. کار آنها بازبینی خرماها و جداسازی گریدهای یک و دو است. برای این بخش میتوان از روشنایی در بالای بخش سورت و نوار زیرین استفاده کرد.

بعد از این بخش نوبت به بسته بندی خرما میرسد. اما برخی از ارقام نیاز به شستشو یا روغن زنی دارند. در اینصورت میتوان دستگاه مربوطه را بین بخش سورتینگ و بسته بندی نصب نمود. رابط این دو بخش بالابر های L شکل یا طبقه ای هستند. در نهایت خرما پس از تمیز شدن به بخش بسته بندی هدایت میشود.

بسته بندی خرما با توجه به نوع محصول و بازار هدف، انواع متفاوتی دارد. برای انتخاب دستگاه بسته بندی متناسب با نوع محصول، میتوانید با مشاورین فروش مجموعه در ارتباط باشید.

قیمت دستگاه سورتینگ خرما

هزینه ساخت دستگاه های سورتینگ با توجه به جنس و ابعاد آنها برآورد میشود. جنس استیل 304 بهترین انتخاب برای ماشین الات مرتبط با صنایع غذایی است. در بعضی مواقع میتوان برای کاهش هزینه ها، شاسی دستگاه را از اهن گالوانیزه ساخت. اما بخش های مرتبط با مواد خوراکی باید حتما از استیل باشند. رعایت این موارد برای دریافت پروانه بهداشت کارگاه بسته بندی الزامی است.

نوار سورتینگ خرما معمولا ابعاد استاندارد 5 متر با عرض 80 سانت را دارند. البته با توجه به فضای کارگاهی میتوان نوار 4 متری انتخاب کرد. همچنین برای کارخانه های بسته بندی با ظرفیت روزانه بالغ بر 50 تن، نوارهای 6 متری در سه لاین ساخته میشوند. بنابراین برای دریافت قیمت ماشین آلات مورد نیاز می بایست جزییات و ظرفیت تولیدی کارگاه را در نظر بگیرید. چنانچه تجربه راه اندازی کارگاه بسته بندی و خرید دستگاه را داشته اید، میتوانید در بخش دیدگاه ها تجربیات خود را با دیگر مشتریان به اشتراک بگذارید.

خط کامل شستشو، پالش و سورتینگ خرما

ماشین آلات خط تولید خرما

از جمله کاملترین خطوط تولید خرما، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. خط کامل شستشو و خشک کن
 2. ماشین آلات خط پالش یا روغن زنی خرما
 3. خط سورتینگ خرما

همچنین امکان ادغام هر سه خط تولید و طراحی دستگاه های کامل برای یک کارگاه مجهز وجود دارد. برای مثال اگر قرار بر احداث کارگاه بسته بندی خرما در خوزستان برای خرمای سایر یا همان استعمران باشد. دستگاه های زیر را میتوان خریداری کرد:

 • دستگاه سورتینگ و سرند خرما
 • میز کار استیل و نیمکت
 • شستشو و خشک کن خرما
 • دستگاه پولیش و روغن زن
 • بسته بندی خرما در کارتن
 • شیره زن خرما
 • دستگاه پرس خطی و قالبی
 • دستگاه چسب زن کارتن
 • شیرینگ پک کارتن

هزینه ساخت خط کامل معمولا بین 600 میلیون تا 1 میلیارد و 500 متغیر هستند. میتوان با در نظر گرفتن بودجه مناسب کارخانه و کارگاه بسته بندی پربازده تاسیس نمود. برای اطلاع از قیمت های دقیق ماشین الات و دریافت مشاوره میتوانید فرم مربوطه را تمکیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما