فروش میز سورت استیل خرما

میز سورت استیل یکی از ابتدایی ترین و ساده ترین تجهیزات لازم برای تمیز کردن خرما یا هر محصول دیگری است. قیمت میزهای سورتینگ بر اساس جنس و ابعاد متفاوت است و امکان ساخت مطابق نیاز مشتریان وجود دارد.

برای آشنایی بیشتر با کاربرد میزهای سورت و انواع آن با ما همراه باشید.

کاربرد میز سورت استیل

میز استیل مشبک

آیا می دانید برای راه اندازی یک کارگاه بسته بندی خرما به چه دستگاه هایی نیاز دارید؟ چه پارامترهایی را باید در نظر بگیرید؟ انتخاب کدام دستگاه ها برای شروع کار ضروری تر هستند؟

مشاورین فروش مجموعه ما شما را برای یک انتخاب درست راهنمایی خواهند کرد. برای خرید ماشین آلات مورد نیاز برای یک کارگاه بسته بندی خرما لازم است موارد زیر را مشخص کنید:

 1. ابعاد کارگاه
 2. ظرفیت تولید روزانه
 3. هدف از راه اندازی خط تولید
 4. نوع خرماهایی که باید بسته بندی شوند
 5. مقدار بودجه اولیه

یکسری از دستگاه ها برای شروع کار بسته بندی کفایت می کنند. بنابراین اگر محدودیت بودجه دارید، لازم نیست یک خط تولید خرما کامل را خریداری کنید. برای آماده سازی و تمیز کردن خرما می توان از دستگاه های زیر استفاده کرد:

 1. میز سورت
 2. نوار نقاله سورتینگ
 3. سرند و آشغالگیر خرما
 4. میزهای بازبینی و بسته بندی
 5. دستگاه های شیرینگ

از این دستگاه ها برای کارگاه های خانگی و تا ظرفیت روزانه 5 تن هم می توان استفاده کرد. البته نیاز بیشتری به نیروی انسانی خواهید داشت. چون همانقدر که از تعداد ماشین آلات اتوماتیک کم شود، باید نیروی کارگری بیشتری اضافه گردد.

برای مثال اگر قصد تمیز کردن و بسته بندی خرمای پیارم را بصورت بهداشتی دارید، می توانید چند میز استیل ساده و پانچ تهیه کنید. از میزهای مشبک و پانچ برای جداسازی آشغال و ضایعات خرمای برداشت شده استفاده کنید. از میزهای ساده هم برای درجه بندی، روغن زنی، بسته بندی و نگهداری خرما.

در تمامی این مراحل خرما روی سطح زمین قرار نخواهد گرفت و آلوده نمی گردد. میز سورت استیل براحتی می تواند جایگزین چندین دستگاه شود. ضمن اینکه امکان سهولت در شستشوی میزها نیز فراهم شده است.

انواع میز استیل صنعتی

قیمت میز سورت

میزهای استیل انواع متفاوتی دارند. در صنایع غذایی و برای سورت کردن انواع محصولات اعم از میوه ها، ماهی و سبزی، خرما و خشکبار به کار می روند. با توجه به نوع کاربرد خانگی یا صنعتی می توان آنها را تقسیم بندی کرد:

 • میز سورت ساده
 • مشبک یا پانچ
 • مجهز به شیر شستشو و بخش تخلیه
 • میزهای دوطبقه
 • قابل جابجایی
 • میزهای شیبدار
 • لبه دار
 • میز استیل با پایه های آهنی

معمولا میز سورت مورد استفاده در صنایع غذایی را از جنس استیل استنلس 304 می سازند. چون هم از نظر استاندارد و بهداشت مورد تائید هستند هم اینکه طول عمر بیشتری دارند. تمیزی سطح کار بسیار اهمیت دارد، بنابراین نیاز به شستشوی روزانه میز خواهید داشت.

مزیت های انتخاب جنس استیل برای میزهای سورتینگ عبارتند از:

 1. عدم زنگ زدگی و پوسیدگی میز
 2. در صورت خراشیده شدن سطح میز، آلودگی ایجاد نخواهد شد
 3. آب، روغن و شیره خرما براحتی از سطح آن پاک می شود

جایگاه سورتینگ در خط بسته بندی خرما

کانوایر سورتینگ

با توجه به اینکه خرما یک میوه باغی است؛ در زمان برداشت، برگ و پهک نخل و خرماهای ضایعاتی نیز با محصول همراه می شوند. بنابراین نیازمند تمیز شدن و آشغالگیری یا به اصطلاح همان سورتینگ است. در نخلستان ها معمولا کشاورزان محصول را بعد از برداشت تمیز می کنند که به سورت کشاورز معروف شده است.

در این مرحله فقط چوب و آشغالها از خرما جدا خواهد شد. اما درجه بندی خرما و جداسازی کلاهک انجام نمی شود. این مراحل در کارگاه و خط تولید توسط دستگاه قابل انجام است. جایگاه بخش سورتینگ در یک خط تولید خرما از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

در مرحله سورتنیگ یا درجه بندی خرما می توان از میزهای سورت، نوارهای نقاله سورتینگ یا بازبینی و دستگاه های سورت دوار استفاده نمود. همانطور که اشاره شد با توجه به هدف کارگاه بسته بندی و فضای موجود می توان تجهیزات لازم را خریداری کرد.

قیمت میز سورت چقدر است؟

ورق استیل سورت

موارد زیادی در قیمت دستگاه ها و میز سورت خرما دخالت دارند، از جمله:

 • جنس میز
 • ابعاد میز سورتینگ
 • تجهیزات (پایه جابجایی، شیر آب و بخش تخلیه)
 • نوع صفحه میز (ساده یا مشبک)

همانطور که گفته شد، استیل 304 مخصوص صنایع غذایی طراحی شده و مورد تائید وزارت بهداشت می باشد. ابعاد استاندارد یک میز سورتینگ معمولا با توجه به نوع کار 80×90×190 سانتی متر است. با توجه به نوع کاربرد از میزهای لبه دار، قابل جابجایی یا ثابت می توان استفاده نمود.

نوع صفحه مشبک میز استیلی که برای سورت و جداسازی ضایعات خرما به کار می رود نیز با توجه به نوع محصول در چند سایز قابل طراحی و ساخت است.

خب حالا که با ساده ترین قسمت یک خط تولید آشنا شدید، می توانید برای راه اندازی کارگاه خانگی یا صنعتی خود دست بکار شوید. مشاورین فروش ما در این راه همراه شما هستند تا انتخابی درست و مطمئن داشته باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما