ساخت ماشین آلات شستشوی خرما با جنس استیل نگیر

ماشین آلات شستشوی خرما جهت راه اندازی خط تولید و بسته بندی کردن آن مورد استفاده قرار میگیرند. این دستگاه برای شستشو و خشک کردن خرما با هدف زدودن گرد و خاک روی محصول کاربرد دارد.

پس از اتمام مرحله شستشو، نوبت به بسته بندی و یا تولید کردن سایر فرآورده های خرما میرسد. اگر جزو افرادی هستید که در رابطه با مراحل تمیز و ضدعفونی کردن و همچنین ساخت خط شستشو و خشک کن خرما اطلاعات کمی دارید با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

ماشین آلات شستشوی خرما

ماشین آلات شستشوی خرما

ماشین آلات شستشوی خرما جهت تمیز کردن محصول مورد استفاده قرار میگیرند. معمولا کارخانه‌هایی که بسته بندی خرما را انجام میدهند، مجهز به دستگاه‌های بروز و پیشرفته جهت شستشوی محصول هستند. این ماشین آلات دارای سیستم دوش مانند، روی نوار نقاله بوده که با آب پرفشار محصول را شسته و تمیز میکنند. اما برای تمیز کردن خرماهایی که شیره دارند میتوان دستگاه غبارگیر خرما را به کار برد. حسن استفاده از این دستگاه این است که در زمان تمیز کردن خرما صدمه‌ای به پوست و بافت محصول وارد نمیشود.

لازم به ذکر است که در هنگام خرید، علاوه بر قیمت دستگاه شستشوی خرما بایستی به حجم و توان مصرفی آن نیز توجه کرد. یک دستگاه شستشوی ایده آل باید با صرف کمترین زمان بیشترین بازدهی را داشته باشد. ماشین آلات بخش شستشوی خرما شامل بالابر قبل از شستشو، دستگاه شستشو، تونل خشک کن و نوار نقاله قبل از بسته بندی هستند.

نحوه شستشوی خرما و ضدعفونی قبل از بسته بندی

بخش خشککن خرما

بطور معمول با استفاده از این ماشین آلات، به دو روش غوطه ور ساختن در مایع و روش اسپری، عمل شستشو انجام میشود. مراحل نحوه شستشوی محصول به روش غوطه ور کردن در مایع به شرح زیر است:

  1. ابتدا به میزانی که کل سطح محصول را مایع بپوشاند، روی آن آب میریزند.
  2. با حرکت مداوم پره های بخش شستشو، کل محتوی مخزن به آب آغشته خواهد شد.
  3. پس از آن در بخش سینی استیل مشبک، آب ظاهری خرما خارج میگردد.
  4. پس از شستشو، خرما توسط بالابر به بخش خشک کن هدایت میشود.

این روش اکثرا برای تمیز کردن خشکبار مثل آلو، زردآلو، قیصی و زغال اخته کاربرد دارد. خرما معمولا به وسیله نوار نقاله‌ای از جنس استیل یا بالابر به دستگاه شستشوی دوشی انتقال می یابد. با حرکت ویبراتور سینی استیل مشبک، تمام سطح خرما تمیز میگردد. سپس به بخش خشک کن خرما مجهز به فنهای دمنده وارد میشود. در این مرحله سیستم حرارتی رطوبت خرما را به اندازه از قبل تعیین شده، خارج میکند.

باید خاطر نشان کرد که شیوه اسپری کردن مخصوص خرمای نرم است. تفاوت این شیوه تمیز کردن با روش قبل در این است که آب توسط نازلهای آبپاش روی کل سطح محصول پاشیده میشود.

ساخت خط شستشو و خشک کن خرما

ماشین آلات شستشوی خرما انواع مختلفی داشته و روش ساخت آن با دیگر دستگاه‌ها کمی فرق میکند. این شرکت‌ برای ساخت این دستگاه از قطعه‌ های باکیفیت بالا استفاده میکند. جنس بدنه بیشتر ماشین آلات استیل نگیر 304 است. تلاش تیم تولید بر عرضه ماشین آلات با کارایی بالا و ماندگار بوده و همواره دستگاه های ساخته شده برای مشتریان مورد رضایت قرار گرفته اند.

قسمت خشک کن به شکل تونل بوده و از تعدادی فن دمنده تشکیل میشود. میزان شستشوی خرما در ساعت بسته به حجم دستگاه متفاوت است. باید بدانید که ابعاد این ماشین آلات با توجه به ظرفیت تولید روزانه و نوع محصول متفاوت خواهد بود. بالابر تعبیه شده در خط شستشو، حالت پیوسته به شروع و پایان خط تولید میدهد.

در واقع بخش شستشوی خرما برای ضدعفونی کردن و کم کردن میزان میکروب سطح خرما کاربرد دارد. خرما پس از طی مراحل شستشو و خشک کردن برای بسته بندی آماده خواهد شد. مزیت شستشو با دستگاه رفع آلودگی با حفظ رطوبت خرما خواهد بود. در حال حاضر انواع گوناگونی از ماشین آلات به صورت اتومات و نیمه اتومات موجود است. اگر شما قصد خرید دستگاه شستشوی خرما را داشته باشید، علاوه بر قیمت چه فاکتورهای دیگری را مدنظر قرار میدهید؟

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما