ساخت دستگاه چسب زن کارتن + خرید دستگاه بسته بندی

برای بسته بندی کارتن های خرما از چه روشی استفاده می کنید؟ آیا به دنبال روشی برای سرعت بخشیدن به مرحله بسته بندی هستید؟ پیشنهاد ما استفاده از دستگاه چسب زن کارتن متناسب با نوع فعالیت کارگاهی شماست. هدف این مقاله آشناسازی بیشتر با انوع دستگاه های چسب زن می باشد.

انواع دستگاه چسب زن کارتن

دستگاه چسب زن کارتن

اگر دارای یک کارگاه خانگی یا صنعتی هستید، حتما با این مورد برخورد کرده اید که واحد نظارت بسته بندی، نوع کارتن های بسته بندی شده را رد یا تائید نماید. کارشناسان معمولا توصیه می کنند تا بسته بندی محصولات در کارتن های مناسب و مستحکم انجام شود و درب آنها به گونه ای چسب زنی شود تا در انتقال و انبار شدن، محصول دچار آسیب نگردد.

حال برای آماده سازی محصول در کارتن های با ابعاد و تعداد معین، نیازمند روشی هستید تا علاوه بر انجام درست این مرحله، سرعت و دقت را نیز به کار گیرد. برای بسته بندی کارتن های مواد خوراکی مثل خرما، معمولا باید از روشی استفاده نمود که هم از لحاظ بهداشتی و هم صادراتی مورد تائید قرار گیرد. بنابراین استفاده از سوزن منگنه عملا منسوخ گشته است.

چسب زن درب کارتن دستگاهی است که می توان کارتن های کوچک و بزرگ بسته بندی را با آن چسب زنی کرد. انواع دستگاه چسب زن کارتن عبارتند از:

 1. چسب زن دستی یا چسب کش
 2. دستگاه چسب زن نیمه اتومات
 3. اتوماتیک

انواع دستی برای حجم بالا مناسب نیستند چون علاوه بر زمانبر بودن، دقت کار را کاهش میدهند. دستگاه های چسب زن نیمه اتومات و اتوماتیک، کارتن ها را به صورت یک طرف و یا دو طرف (زیر و روی کارتن) چسب می زنند. تنظیمات دستگاه متناسب با ابعاد کارتن، انجام می شود. امکان مجهز شدن دستگاه به بخش درب بند کارتن نیز وجود دارد.

دستگاه های چسب زنی کارتن به دو نوع تقسیم می شوند: 1- دوموتوره ساده و بغل کش 2- چسب زن پنوماتیک

در ادامه به شرح ویژگی های این دستگاه می پردازیم.

دستگاه کارتن چسب زن باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

چسب زن کارتن اتومات

از این دستگاه می توان در صنایع مختلف غذایی، دارویی، شیمیایی و صنعتی برای بسته بندی بهتر محصولات استفاده نمود. اما در زمان خرید این دستگاه، به چه نکاتی باید توجه نمود؟

یک دستگاه چسب زن کارتن می بایست دارای ویژگی های زیر باشد:

 1. استحکام بدنه دستگاه (برای تحمل بارهای عرضی و محوری در زمان بارگیری و تخلیه از روی نوار دستگاه)
 2. پایداری دستگاه در زمان چسب زنی کارتن ها و تحمل وزن کارتن های سنگین
 3. دارا بودن سیستم تنظیم ابعاد متناسب با نوع کارتن ها
 4. مجهز به سیستم رگلاژ قطعات به جهت محکم کردن پیچ ها و عدم شل شدن اتصالات
 5. دارای قدرت هدایت کافی برای انتقال و حرکت کارتن ها روی نوار دستگاه
 6. قابلیت استفاده از چسب های با پهنای نرم 5 و 7 موجود در بازار
 7. دارای دو موتور تکفاز
 8. مجهز به دو میز رولیک در ابتدا و انتها
 9. شارژ آسان کارتریج چسب دستگاه
 10. دارای قابلیت تنظیم ارتفاع

معمولا ساخت دستگاه های چسب زن کارتن متناسب با نیاز کارگاهی شما انجام می شود. جنس بدنه از ورق گالوانیزه یا استیل دارای استحکام میباشد. این دستگاه در دو نوع دو موتوره و سه موتوره قابل ساخت است و رنگ آن بنا به درخواست مشتری نیز انجام می گردد.

لیست قیمت چسب زن درب کارتن

چسب زن درب کارتن به صورت یک طرفه یا زیر و روی کارتن امکان ساخت دارد. در انواع نیمه اتومات اپراتور بعد از تنظیم ابعاد دستگاه متناسب با سایز و ارتفاع کارتن، بسته بندی را روی نوار نقاله دستگاه قرار داده و با نیروی دست آن را به بخش چسب زنی هدایت می کند.

معمولا در خطوط بسته بندی خرما، می توان بخش زیرین کارتن های خالی را توسط این دستگاه چسب زد. برای بسته بندی نهایی کارتن های مادر نیز از انواع دو طرفه استفاده می شود. هزینه ساخت دستگاه چسب زن با توجه به ویژگی های ذکر شده، برآورد می گردد. برای دریافت کاتالوگ و لیست قیمت دستگاه چسب زن می توانید درخواست خود را با واحد فروش در میان بگذارید.

خرید انواع دستگاه بسته بندی

خرید انواع دستگاه بسته بندی

بخش بسته بندی محصول در خط تولید اهمیت بسیاری دارد. زیرا بعد از آماده شدن خرما و عرضه آن به بازار، بسته بندی بیانگر کیفیت کار تولید است. حتی مناسب بودن بسته بندی و تمیزی آن، مشتری را ترغیب به خرید و صادرات آن می نماید. بنابراین استفاده از روش های درست برای آماده کردن کارتن ها امری مهم به شمار می رود.

ماشین آلات مُشان امکان ساخت و تامین انواع دستگاه های بسته بندی متناسب با نوع محصول و بازار هدف را دارد. انواع دستگاه بسته بندی مرتبط با خط تولید خرما عبارتند از:

 • دستگاه بسته بندی تک عددی خرما
 • بسته بندی دو و چهار توزین در سلفون
 • دستگاه دوخت ریلی (سیل افقی)
 • بسته بندی سیل وکیوم
 • پرکن پودری و گرانولی
 • انواع دستگاه شیرینگ پک
 • دستگاه های پرس خرما

برای سفارش و خرید هرکدام از دستگاه های فوق و آشنایی بیشتر با ویژگی های آنها، می توانید فرم مربوطه را تکمیل کنید. کارشناسان فروش مجموعه با شما ارتباط گرفته و برای یک انتخاب درست شما را راهنمایی می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما