دستگاه بسته بندی خرما
خانه / دستگاه سورتینگ خرما / نوار نقاله سورتینگ خرما

نوار نقاله سورتینگ خرما

نوار نقاله سورتینگ بخشی از خطوط آماده سازی و بسته بندی محصولات کشاورزی از جمله خرماست. برخی نوارهای نقاله سورت مجهز به اینورتر و سیستم روشنایی هم هستند که با توجه به نیاز مشتریان تولید می می شوند.

نوار نقاله سورتینگ چه کاربردی دارد؟

نوار نقاله سورت

محصولات باغی مثل خرما و یا انواع میوه با کیفیت ها و اندازه های مختلفی برداشت می شوند و برای ورود به بازار و بسته بندی نیاز به درجه بندی دارند. به فرآیند جداسازی درجه های کیفی یک محصول، سورتینگ یا سورت شدن گفته می شود. در کارگاه های کوچک و سنتی معمولا بخش تفکیک کیفیت و آشغالگیری خرما توسط کارگران و در محیطی ساده انجام می شد. اما امروزه برای سرعت بخشیدن به کار، دستگاه های مخصوص طراحی شده اند.

میز استیل

ماشین آلات مورد نیاز برای سورتینگ عبارتند از :

 • میز سورت استیل ساده یا مشبک
 • نوار نقاله سورت
 • دستگاه آشغالگیر یا ویبراتور
 • دستگاه سورتینگ اتومات

هر یک از این دستگاه ها با توجه به ظرفیت روزانه کارگاه تولید و نیاز تولیدکنندگان، قابل طراحی و ساخت هستند. معمولا نوار نقاله کاربردهای متفاوتی دارد : یا در ابتدای خط تولید برای بازبینی و درجه بندی خرما استفاده می شود یا در اواسط خط برای انتقال محصول به بخش شستشو و بسته بندی.

انواع نوار نقاله سورت

انواع نوار نقاله با توجه به کاربرد به شرح زیر است :

 • نوار نقاله سورت معمولی
 • نوار نقاله سورت با کنترل دور اینورتر
 • نوار بازبینی یا سورتینگ سه لاین
 • نوار واسط یا انتقال دهنده
 • نوار بازبینی توزین

هر یک از این نوارهای نقاله با توجه به نوع پیاده سازی خط تولید و فضای کارگاهی مورد استفاده قرار می گیرند. به طور مثال نوار نقاله سورت در ابتدای خط سورتینگ قرار داده می شود و با توجه به نوع کاربرد، امکان سه لاینه کردن نوار یا مجهز شدن آن به سیستم روشنایی از بالا و همچنین کنترل دور اینورتر وجود دارد.

نوار نقاله سورتنیگ

نوار واسط یا انتقال دهنده معمولا بعد از سیستم شستشو و خشک کن و به منظور پیاده سازی خط به صورت L شکل به کار می رود. نوار بازبینی توزین نیز بعد از بخش توزین پیاده سازی شده و برای آماده سازی بسته بندی و انتقال آنها به دستگاه شیرینک پک در خطوط اتومات، مورد نیاز است.

عرض نوار نقاله استاندارد معمولا 90 سانتی متر در نظر گرفته می شود و طول آن با توجه به کاربردی که دارد متغیر است. بر همین اساس نوارهای نقاله به صورت متری به فروش می رسند.

فروش دستگاه سورتینگ و خط بسته بندی خرما

خط سورتینگ خرما

همانطور که اشاره شد نوار نقاله سورت و انتقال بخشی از خط بسته بندی خرما به شمار می رود که کار را برای تولیدکنندگان و نیروی کارگری، آسانتر کرده است. در روش قدیمی، معمولا کارکنان روی زمین کارگاه یا نخلستان می نشینند و محلی برای جمع آوری خرمای ضایعاتی و شستشوی دست از شیره خرما وجود ندارد.

اما با ارتقای کارگاه های بسته بندی و مجهز شدن به دستگاه های بروز، خرما در شرایطی کاملا بهداشتی و با دقت بیشتر تمیز و درجه بندی می شود. در مجموعه آراد خرما سعی شده با توجه به نیاز کشاورزان و تولیدکنندگان گرامی، دستگاه ها با طراحی های مدرن و کاربردی تر طراحی شوند.

هزینه ساخت یک خط کامل سورتینگ تا بسته بندی خرما نیز با توجه به ظرفیت تولید روزانه درخواستی و دستگاه های مورد نیاز، برآورد می شود. جنس قطعات نیز در تعیین قیمت اهمیت دارد. به طور کلی ماشین آلات صنایع غذایی از دو جنس زیر ساخته می شوند:

 1. استیل 304 نگیر صنایع غذایی
 2. آهن با پوشش رنگ الکترواستاتیک یا اپوکسی (اصطلاحا فود گرید)

در نوع استیل، تمامی بخش ها اعم از شاسی و قسمت های مرتبط با مواد غذایی از جنس استیل نگیر هستند. در نوع فودگرید، فقط بخش هایی از دستگاه که با خرما در ارتباط است از جنس استیل طراحی شده و بدنه یا شاسی از آهن یا ورق گالوانیزه ساخته می شود. چنانچه قصد تهیه دستگاه های سورت خرما یا خط بسته بندی خرما را دارید، کافیست دستگاه ها و ظرفیت تولید مدنظرتان را به یکی از مشاورین فروش مجموعه ما اعلام کنید تا شما را برای تهیه دستگاه مناسب راهنمایی کنند.

جهت خريد و فروش اين محصول ميتوانيد با ما در ارتباط باشيد:
مجموعه آراد خرما
راه هاي ارتباطي:
شماره تماس: 09193370269
پاسخگویی مستقیم اینترنتی: کلیک کنید

مطلب پیشنهادی

قیمت سورتینگ خرما

قیمت سورتینگ خرما خشک

قیمت سورتینگ خرما و دستگاه آشغالگیر با توجه به ظرفیت و جنس قطعات تعیین می …

Call Now Buttonتماس بگیرید