انواع دستگاه بسته بندی خرما صنعتی

انواع دستگاه بسته بندی خرما که در خط تولید به کار رفته، توانسته است علاوه بر کاهش نیروی انسانی، راندمان تولید را نیز افزایش دهد. بسته بندی خرما به صورت صنعتی و مکانیزه امری مهم در تولید و ارائه محصولات می باشد.

شما می توانید با توجه به فضای کارخانه تولیدی و سرمایه خود، برای سفارش ساخت دستگاه بسته بندی خرما اقدام نمایید.

ساخت دستگاه بسته بندی

آشنایی با انواع دستگاه بسته بندی خرما

صنعت بسته بندی مواد غذایی از جمله خرما، نیازمند رعایت یکسری اصول است. به دلیل اینکه در خط تولید و بسته بندی خرما، محصول با دستگاه در تماس است، جنس بدنه باید تمام استیل ساخته شود. اما در برخی از دستگاه های بسته بندی مثل دستگاه های شیرینگ پک که کارتن های خرما با ماشین آلات در تماسند، لزومی به استیل بودن ساختار نیست.

انواع دستگاه بسته بندی خرما با توجه به وظایف و کارایی آنها در خط تولید، عبارتند از:

  1. انواع دستگاه پرس خرما
  2. دستگاه سلفون کش
  3. دوخت کیسه ای
  4. دستگاه سیل وکیوم
  5. مینی پک
  6. دستگاه شیرینگ پک

با توجه به نوع خرما و بسته بندی که در نظر دارید، انتخاب دستگاه مورد نیاز را باید انجام دهید. برای این امر نیازمند دریافت مشاوره و بررسی نوع کارکرد دستگاه ها هستید. کارشناسان مجموعه در این مرحله در کنار شما خواهند بود.

نحوه عملکرد دستگاه بسته بندی خرما صنعتی

دستگاه وکیوم مواد غذایی

برخی دستگاه های بسته بندی خرما صنعتی با استفاده از دستگاه سیل حرارتی قادر به بسته بندی خرما در ظروف و کارتنهای مخصوص هستند. برای مثال در دستگاه دوخت کیسه ای خرما، بعد از توزین محصول توسط دستگاه مخصوص، خرما داخل کیسه ریخته میشود. سپس درب کیسه توسط دستگاه حرارتی یا همان دوخت ریلب دوخته میشود.

در برخی روشهای بسته بندی مثل حالت سیل وکیوم، هوای داخل بسته ها توسط دستگاه خارج میگردد. این امر سبب ماندگاری و طول عمر محصول خواهد شد. از دستگاه سیل وکیوم خرما برای بسته بندی خرماهای صادراتی استفاده میگردد.

دستگاه پرس خرما مناسب برای بسته بندی خرما در کارتن و یا به شکل قالبی میباشد. این نوع بسته بندی نیز برای خرماهای صادراتی همچون کبکاب و شاهانی بسیار پرکاربرد خواهد بود.

برای اطلاع از قیمت انواع دستگاه بسته بندی خرما و یا سفارش ساخت دستگاه میتوانید با مدیر فروش مجموعه در ارتباط باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما