خرید دستگاه دوخت ریلی بسته بندی خرما

دستگاه دوخت ریلی، ابزاری که در مراحل آخر بسته‌بندی خرما مورد استفاده قرار میگیرد. در این مقاله با این دستگاه و کاربردهای آن آشنا میشوید.

امروزه برای تهیه و تولید خرماهای باکیفیت باید علاوه بر داشتن دانش از فناوری‌های پیشرفته نیز استفاده کرد. این موضوع سبب میشود تا خرمای تولید شده توان رقابت با محصولات مشابه را داشته باشد.

دستگاه دوخت ریلی

دستگاه دوخت ریلی

این دستگاه یکی از تجهیزت پیشرفته است که در کارخانه‌های تولیدی و همچنین صنعتی از آن بسیار استفاده میشود. برای توضیح بیشتر درباره نحوه کارکرد این دستگاه ابتدا باید بدانید که در چه مرحله‌ای از این دستگاه استفاده کنید. فرایند تولید خرما بسیار حساس است. خاصه در مواردی که خرما به کشورهای دیگر صادر شود، این حساسیت بیشتر خواهد شد.

البته دستگاه سیل ریلی برای کارگاه های خانگی و بسته بندی خرما در منزل نیز گزینه بسیار مناسبی میباشد. زیرا به فضای کمی نیاز دارد. همچنین قیمت آن مقرون به صرفه است.

این دستگاه برای انواع محفظه بسته‌بندی چه از نوع پلاستیکی و چه از نوع پاکتی مناسب است. بعد از مشخص شدن نوع بسته‌بندی این دستگاه کار خود را با حرارت دادن دو لبه محفظه آغاز میکند. به طور کلی دستگاه دوخت ریلی دارای دو نوع است:

 1. دستگاه دوخت ریلی عمودی
 2. دوخت ریلی افقی

کاربردهای دستگاه سیل ریلی

این دستگاه دارای کاربردهای فراوانی است. تنها برای بسته‌بندی خرما مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. بلکه از این دستگاه برای موارد زیر میتوان بهره برد:

 1. دوخت پاکت برنج
 2. بسته‌بندی تمامی فراورده‌های گندم
 3. انواع مختلفی از غلات
 4. بسته‌بندی و دوخت مواد پودری و مایع
 5. مواد شیمیایی و آزمایشگاهی
 6. دوخت پاکتهای کرافت

از ویژگیهای این دستگاه میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تجهیز شده به بخش کنترل دما و سرعت
 • امکان بسته بندی در حالت ایستاده با نوع عمودی
 • تجهیز شده به تاریخ زن حرارتی
 • برق مصرفی تکفاز
 • متوسط وزن دستگاه بین 32 تا 37 کیلوگرم
 • امکان بسته بندی تا حداکثر وزن بسته 5 کیلوگرمی

فیلم دستگاه دوخت و بسته بندی

دستگاه های بسته بندی دارای انواع مختلفی هستند، که شامل موارد زیر میشوند:

 • دوخت رومیزی یا افقی
 • دستگاه دوخت عمودی یا دو منظوره
 • دستگاه دوخت صنعتی
 • دوخت با تزریق گاز
 • نوع دوخت دمنده یا مکنده
 • دوخت ریلی با تاریخ زن

یکی از انواع دستگاه دوخت، دستگاه دوخت ریلی با تاریخزن است که در ادامه به صحبت درباره قیمت می‌پردازیم. این دستگاه برای بسته بندی کردن خرما در پاکتهای کرافت یا سلفون های شفاف بسیار کاربرد دارد. نمونه ای از آن را در فیلم بالا مشاهده مینمایید.

قیمت دستگاه دوخت ریلی با تاریخزن

قیمت دستگاه دوخت با تاریخ‌زن بسیار متنوع است زیرا دارای ابعاد و کاربردهای مختلفی است. نوع دستگاه و یا نحوه استفاده شما از این دستگاه، روی قیمت تاثیر زیادی میگذارد. به همین جهت بهتر است تا قبل از خرید، اطلاعاتی درباره نحوه استفاده از این محصول داشته باشید. برخی از پارامترهایی که بر روی قیمت این دستگاه تاثیرگذار است:

 1. نوع کارکرد دستگاه
 2. شکل و ابعاد دستگاه
 3. میزان وزن و تحمل بار آن
 4. ولتاژ و میزان برق مصرفی
 5. میزان قدرت دوخت دستگاه
 6. اندازه و ابعاد عرض دوخت
 7. مدل و نحوه دوخت

با توجه به موارد گفته شده میتوان متوجه تنوع در قیمت این محصول شد. به طور کلی قیمت این دستگاه از 9 میلیون تومان شروع شده و تا 27 میلیون نیز متغیر است. قیمت این دستگاه به دلایلی مانند تغییر در نرخ ارز و یا تغییر در قیمت مواد اولیه جهت ساخت، متنوع خواهد بود. علاوه بر این در دستگاه‌های تاریخ‌زن، آپشنی مانند شمارش‌گر هم موجود است که بر قیمت تاثیر می‌گذارد.

با توجه به موارد گفته شده میتوان دریافت که این دستگاه دوخت ریلی در طیف گسترده‌ای کاربرد دارد. نکته‌ای که باید به آن بسیار توجه داشت: اینکه دستگاه باید مناسب نوع بسته‌بندی باشد. از آنجایی که این دستگاه با نیروی حرارتی کار میکند باید مواظب نوع محصول خود نیز باشید. برای توضیح بیشتر میتوان به این موضوع اشاره کرد که در نوع بسته‌بندی دارویی، میزان گرما نباید به محصول صدمه بزند.

در مواردی که تولیدکنندگان به این موضوع توجه نداشته باشند دچار ضررهای هنگفتی میشوند. بنابراین میتوانید در ابتدا اطلاعات کاملی درباره نوع دستگاه از کارشناس فروش دریافت نمایید و سپس نسبت به خرید آن اقدام کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما