شگرد و طریقه بسته ‌بندی خرما کبکاب با دستگاه

طریقه بسته بندی خرما کبکاب موضوعیست که اکثر تولیدکنندگان خانگی و صنعتی باید به آن توجه کنند. شگرد بسته بندی مناسب برای خرما به افزایش ماندگاری آن کمک مینماید.

همانطور که میدانید خرما از میوه‌های مناطق گرمسیری است. در کشورهایی مانند عراق، مصر و عربستان بسیار کشت میشود. در ایران، اغلب در مناطق گرمسیری و جنوبی کشور، این میوه به وفور تولید میگردد. خرما یکی از میوه‌هاییست که فروش فراوانی دارد. حتی به کشورهای مختلف صادر میشود. بنابراین نحوه بسته ‌بندی خرما نیز اهمیت فراوانی دارد. با ما همراه باشید تا طریقه بسته بندی خرما را به شما نشان دهیم.

طریقه بسته بندی خرما

پرس خرما دستی

در گذشته مدل بسته‌بندی خرما و طرحهای آن در تمام مناطق تا حدودی مشابه یکدیگر بوده است. اما امروزه با رقابتی که در بازار فروش به وجود آمده، تولیدکنندگان خرما دریافته‌ اند که یکی از مواردی که مشتری‌های داخلی و خارجی به آن اهمیت زیادی میدهند، طریقه بسته‌ بندی خرماست.

ارائه بسته‌بندی جذاب باعث میشود که درصد فروش بالا رفته و شانس بیشتری برای موفقیت در میان رقبای دیگر داشته باشید. بنابراین اگر در زمینه کشت و یا صادرات خرما فعالیت دارید، فراموش نکنید که طرز بسته بندی خرما اهمیت زیادی دارد. هر چه به زیبایی ظاهری و کیفیت آن توجه شود گامی بزرگ در جهت ارتقای کسب و کار شما خواهد بود. طریقه بسته بندی خرما برای صادرات خارج از کشور ابزار مناسبی برای بازاریابی و بالا بردن فروش آن است. بنابراین باید استانداردهایی را مطابق بازار بین‌المللی و کشور سفارش دهنده رعایت کرد تا بتوان در این بازار مورد توجه قرار گرفت.

هدف از بسته‌بندی خرما

مشتریانی که خرما سفارش میدهند، چه در بازار داخلی و چه صادراتی، به نوع بسته بندی اهمیت زیادی میدهند. بسته‌ بندی خرما باید به‌ گونه‌ای باشد که:

 1. هنگام حمل و نقل، توزیع و فروش هیچ آسیبی به خرماها وارد نشود
 2. از هرگونه صدمه و یا بهم ریختگی مصون بماند
 3. بر اساس استاندارد و تائیدیه های بهداشتی تولید شود
 4. سبب جلب نظر مشتریان گردد
 5. حفظ کیفیت و مرغوبیت خرما
 6. قابلیت ارائه در بازارهای صادراتی را داشته باشد

یک بسته بندی ایده آل با هدف آماده‌سازی برای حمل و نقل، توزیع، خرده‌فروشی و در نهایت رسیدن به دست مصرف‌کننده انجام میشود. بسته‌ بندی مناسب و باکیفیت سبب میگردد تا خرما ایمن بماند و هزینه توزیع را به حداقل میرساند.

ویژگی‌های کارتن بسته بندی

بسته بندی کارتن خرما

طریقه بسته بندی خرما، اندازه و محدودیت مشخصی ندارد. هر شرکت صادر کننده خرما، بسته‌ بندی‌ مخصوص خود را بر اساس نوع خرما انتخاب میکند. همچنین برخی از شرکتها با توجه به سفارش مشتری‌ و بصورت تحت برند بسته‌ بندی را انجام میدهند. امروزه تولیدکنندگان در این زمینه پیشرفت زیادی داشته‌ اند. فاکتورهای زیر در انتخاب نوع کارتن باید مورد توجه قرار گیرد:

 1. ظاهر زیبای جعبه
 2. رنگ بسته بندی
 3. بهداشتی بودن
 4. کاربردی بودن بسته بندی
 5. تناسب نوع خرما با کارتن
 6. حمل و نقل آسان
 7. محافظت از خرما در برابر رطوبت و گرما
 8. جلوگیری از فساد زود هنگام خرما

بهترین روش بسته بندی خرما کبکاب در کارتن

در قدیم خرما بیشتر به صورت فله‌ ای توزیع میشد. ولی امروزه بسته‌بندی خرما بر اساس نوع خرما متفاوت است. خرما کبکاب از قدیم یکی از پرطرفدارترین خرماها در میان ایرانیان بوده است. این نوع خرما سرشار از ویتامین و مواد مغذی بوده و علاوه بر آن طعم بی‌نظیری دارد. برای بسته‌بندی خرمای کبکاب ابتدا باید در نظر داشت که به چه روشی به دست مصرف کننده میرسد؟ کدام بسته بندی سبب ماندگاری بیشتر خرما میشود؟

در فروشگاه ها بسته‌بندی‌های مختلف خرما را مشاهده مینمایید. خرما کبکاب معمولا در کارتن و بصورت فشرده بسته بندی میگردد. البته قبل از بسته بندی خرما در کارتن، آن را در کیسه های بهداشتی قرار میدهند. به تازگی بسته‌بندی خرما در ظرفهای پلاستیکی هم رواج یافته است. این نوع اغلب مناسب خرماهای با رطوبت پایین مانند پیارم است. بسته بندی خشتی و قالبی که برای انواع خرما قابل انجام میباشد. اینگونه بسته بندی نیز با دستگاه های پرس مخصوص اجرا میشود.

دستگاه پرس خرما در کارتن

دستگاه پرس یک جک

با توجه به موارد گفته شده، بهترین روش بسته بندی خرما به صورت کارتنی است. این مدل بسته بندی سبب ماندگاری بیشتر خرما در دمای محیط میگردد. و خرما قبل از این‌که در کارتن قرار گیرد، باید در پلاستیک قرار گرفته و پرس شود.

عمل پرس و فشرده‌ سازی را دستگاه پرس خرما انجام میدهد. این دستگاه بر اساس ابعاد بسته‌بندی که از قبل در نظر گرفته شده، قالب‌های متفاوتی دارد. قیمت دستگاه نیز بر اساس نوع کارکرد و قدرت آن برآرد میشود.

مثلاً اگر کارتن بسته‌بندی مورد نظر شما دو کیلویی باشد و قصد تولید در ظرفیت خانگی را داشته باشید. دستگاه ایده آل: پرس یکجک پنوماتیک با یک قالب 2 کیلویی است. قالب پرس خرما با توجه به ابعاد کارتن طراحی شده تا خرما به درستی و با حجم مناسب در بسته‌بندی قرار گیرد.

اگر قصد تولید و بسته‌بندی خرما برای صادرات و در ظرفیت بالا را دارید، باید به بسته‌بندی محصول دقت کنید. دستگاه پرس اتوماتیک و پرس خطی برای ظرفیتهای صنعتی و بسته بندی صادراتی مناسب هستند. برای خرید و سفارش ساخت هر یک از دستگاه های پرس خرما کافیست با دپارتمان فروش مجموعه ارتباط بگیرید. کارشناسان فروش، شما را برای یک انتخاب شایسته همراهی میکنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما