دستگاه شیرینگ ظروف خرما؛ کابینی اتوماتیک و سریع

در این مطلب پیرامون یکی از دستگاه های پرکاربرد در شرکتها و کارخانه های بسته بندی صحبت شده است. دستگاه شیرینگ ظروف برای تولید و عرضه بهتر محصولات غذایی از جمله خرما، بسیار مناسب خواهد بود.

دستگاه شیرینگ ظروف

دستگاه شیرینگ ظروف

این دستگاه، جز ماشین آلاتی است که برای بسته‌بندی انواع کارتن و جعبه‌های چای، شکلات، انواع مواد غذایی و محصولات صنعتی استفاده میشود. یکی از پرکاربردترین و پرطرفدارترین نوع دستگاه شیرینگ، دستگاه‌های شیرینگ ظروف است. در واقع با استفاده از آنها میتوان ظروف با سایزهای مختلف را بسته‌بندی نمود.

مزایای به کارگیری این دستگاه در بخش بسته بندی عبارتند از:

 1. دستگاه شیرینگ با بسته‌بندی مناسب محصولات، به فروش بهتر آنها کمک مینماید
 2. سبب سهولت در نگهداری و حمل و نقل جعبه ها میشود
 3. از ورود گرد و غبار و رطوبت به ظروف بسته بندی جلوگیری میکند
 4. از آسیب رسیدن به ظروف خرما در زمان جابجایی ممانعت مینماید
 5. باعث شکیل شدن و بازارپسندی بیشتر بسته بندی خواهد شد

دستگاه شیرینگ ظروف در انواع مختلف اتوماتیک، نیمه‌اتوماتیک و همچنین کابینی و تونلی تقسیم بندی میشود. برای بسته‌بندی و یا پوشش ظروف غذا کاربرد دارد. با استفاده از این دستگاه میتوان چندین ظرف خرما را به صورت منظم و در کنار هم بسته‌بندی نمود. شما میتوانید با نوع تونلی این دستگاه، ظروف پلاستیکی حاوی خرما را به صورت شلفهای 6 یا 12 عددی هم بسته بندی نمایید.

خرید دستگاه شیرینگ خرما کابینی

دستگاه شیرینگ خرما

شاید دیده باشید؛ وقتیکه خرما در کارتن قرار گرفته و بسته‌بندی میشود به منظور جلوگیری از نفوذ خاک، حفظ و نگهداری مناسب آن در مراحل مختلف جابجایی و فروش محصول یک لایه سلفون دور آن میپیچیند. برای این کار به دستگاه شیرینگ خرما نیاز دارید. دو نوع دستگاه شیرینگ برای این منظور وجود دارد:

 • تونلی
 • کابینی

معمولا برای بسته‌بندی محصول از نایلون شیرینگ که جنس آن از پلی اتین است استفاده میشود. چون این نایلون ضخامت بالایی دارد. بنابراین برای بسته‌بندی باید از دستگاه شیرینگ تونلی استفاده کنید. اما برای شیرینگ نایلون‌هایی که جنس آنها از POF یا PVC است، از دستگاه شیرینگ کابینی استفاده می‌شود.

به کارگیری دستگاه‌های شیرینگ به منظور سرعت بخشیدن به روند تولید و عرضه محصول رواج دارد. قیمت یک دستگاه شیرینگ خرما کابینی بسته به اندازه و نوع آن ( اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و غیره) متفاوت است. هر یک از این دستگاه ها مشخصات منحصر به فردی دارند که بر قیمت آنها اثر میگذارد. برای آشنایی بیشتر میتوانید این مقاله را مطالعه کنید ← شیرینگ پک کابینی خرما

قیمت دستگاه بسته بندی مواد غذایی

دستگاه شیرینک ظروف غذا

استفاده از دستگاه شیرینگ برای بسته‌بندی سالم و منظم خرما به بخشی مهم از فرایند تولید و عرضه محصول تبدیل شده است. از دستگاه شیرینگ پک در صنایع مرتبط با مواد غذایی بیش از هر صنعت دیگر استفاده میشود. در این روش دستگاه با تخلیه هوای داخل کیسه و پس از آن با حرارت، پلاستیک را دور محصول میپیچد به نحوی که کاملا به محصول بچسبد.

با استفاده از دستگاه شیرینگ، مواد غذایی مانند خرما به شکلی کاملا تمیز، سالم و بدون هرگونه آلودگی به دست مشتری میرسند. قیمت دستگاه شیرینگ نیز بسته به نوع آن متفاوت است. برخی موارد تعیین کننده قیمت عبارتند از:

 • ابعاد دستگاه
 • نوع دستگاه (تونلی، کابینی)
 • جنس بدنه
 • میزان ولتاژ و برق مورد نیاز
 • نحوه کارکرد دستگاه (اتوماتیک یا نیمه اتومات)
 • مکانیک یا PLC دار

با این حال، انواع مختلف از ارزان‌ قیمت تا دستگاه‌های بسیار پیشرفته و اتوماتیک گران‌ قیمتتری وجود دارند که میتوانند نیاز شما را برطرف کنند.

پاسخ به دو پرسش پیرامون دستگاه شیرینگ

در پایان به دو سوال رایج درباره دستگاه‌های شیرینگ ظروف میپردازیم:

چند نوع دستگاه شیرینگ برای ظروف وجود دارد و کدام یک از همه بهتر است ؟

انواع دستگاه شیرینگ به سه نوع دستگاه شیرینگ تونلی (نیمه‌اتوماتیک)، دستگاه شیرینگ اتوماتیک و دستگاه شیرینگ کابینی تقسیم میشوند. از بین این سه گزینه، دستگاه شیرینگ اتوماتیک به عنوان بهترین گزینه برای خرید شناخته شده است. به علت عدم نیاز به نیروی انسانی، دسته‌بندی ظروف و مواد غذایی با سرعت بالا و امکان تنظیم حرارت.

آیا خرید دستگاه شیرینگ خرما کابینی به صرفه است؟

با توجه به اینکه دستگاه شیرینگ خرما کابینی به بسته‌بندی سالم و تمیز و محافظت از محصولات در برابر نفوذ گرد و خاک کمک میکند. علاوه بر این سرعت تولید و عرضه خرمای بسته‌بندی شده را بهبود میبخشند. خرید دستگاه شیرینگ خرما کابینی نه تنها برای شرکتها و کارخانه‌ها مقرون به صرفه، بلکه ضروری و مفید خواهد بود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما