دستگاه بسته بندی ظروف خرما؛ پرسرعت و مقرون به صرفه

دستگاه بسته بندی ظروف خرما یکی از مهم‌ترین انواع ماشین آلات بسته‌بندی است. این دستگاه کاربردهای زیادی در زمینه تولید و بسته‌بندی خرما و خشکبار دارد.

این گروه از دستگاه‌ها قابلیتهای بسیار خاص دارند. میتوانند به طور ویژه طراحی شوند و از امکانات بسیار خوبی برای انجام فرایند کاری خود برخوردار باشند. توانایی بسته‌بندی خرما در طرحها و اشکال مختلف از مهمترین شاخصه‌های این دسته از ماشین‌آلات است.

ماشین‌آلات مورد استفاده در زمینه بسته‌ بندی کردن خشکبار دارای تنوع بالایی هستند. در این مقاله به معرفی و بررسی آنها میپردازیم. خرما از دیرباز جزو خوراکی‌ های مورد علاقه ایرانی بوده و مصرف بسیار بالایی در کشورمان دارد. این محصول سرشار از مواد مغذی و ویتامین‌هاست که در سایزها و انواع مختلفی تولید و برداشت میشود.

اما سوال اساسی اینجاست که برای بهترین روش بسته‌بندی خرما باید از چه دسته ماشین‌آلات و دستگاه‌های بسته‌بندی استفاده کنیم؟ برای خرید دستگاه بسته ‌بندی ظروف خرما و راه‌اندازی یک خط تولید چه اقداماتی را باید انجام دهیم؟

دستگاه بسته بندی ظروف خرما

بسته بندی ظروف خرما

یکی از مهمترین مزیتهای این دستگاه توانایی آن در بسته‌بندی انواع خرما و فرآورده های خرمایی است. یعنی با تغییر سایز یا حجم، هیچگونه خللی در عملکرد آن به وجود نمی‌آید. یک نوع از این ماشین‌آلات بسته‌بندی با سیستم PLC، مکانیک با چشم فتوسل و مکانیک ساده است که محصولات را به صورت دو طرف دوخت بسته‌بندی میکند. دستگاه های پیلوپک برای بسته بندی ظروف کوچک خرما نیز کاربرد دارند.

نوع دیگری از روش بسته بندی، سیل وکیوم است. در این روش هم خرما در ظروف پلاستیکی تولید شده توسط دستگاه به روش سیل بسته بندی و درب ظرف وکیوم میگردد. این نوع ماشین آلات قیمت بالاتری نسبت به نمونه های دیگر داشته و اغلب برای کارگاه های صنعتی مناسب هستند.

چند نکته حائز اهمیت در انتخاب دستگاه بسته بندی:

  1. قیمت دستگاه بسته‌ بندی خرما با توجه به نوع عملکرد آن
  2. دستگاه بسته ‌بندی ظروف خرما می بایست دارای قابلیت تنظیم سرعت باشد
  3. عملکرد بسیار بالایی در انجام کار خود داشته باشد
  4. دارای توانایی تنظیم میزان و حجم بسته‌ها
  5. ایجاد بسته‌های محکم و توانایی دوخت قوی در تولیدات

در نظر گرفتن این موارد موجب میشود تا بسته بندی محصول، در جابجایی به هیچ عنوان از هم باز نشده و کیفیت اول خود را حفظ نمایند.

آشنایی با انواع ماشین آلات بسته بندی خرما

دوخت ریلی افقی

با داشتن انواع دستگاه بسته بندی ظروف خرما میتوان بسته‌بندی را در انواع مختلفی انجام داد. اینگونه تنوع تولیدات بالا میروند. در این بخش به انواع مختلفی از خط بسته‌بندی خرما اشاره خواهیم کرد. در واقع به نوع دستگاهی که میتوانید بسته‌بندی مدنظر را به کمک آن انجام دهید:

  • دستگاه بسته بندی خرما بصورت سلفونی

برای بسته‌بندی خرماهای خشک و نیمه خشک به صورت وزنی داخل سلفون از دستگاه‌های پرکن یا توزین نیمه اتومات به همراه دوخت ریلی استفاده میکنند. برخی از این دستگاه‌ ها دارای ترازوهای بسیار دقیق دیجیتالی و بخش جت پرینتر نیز هستند. توانایی بسته‌بندی انواع مواد گرانولی مانند حبوبات، خشکبار، خرما را دارند. با استفاده از این دستگاه میتوان خرما را در وزنهای مختلف بسته‌بندی کرد.

  • بسته بندی خرما به روش وکیوم کردن

برای بسته‌بندی خرما به صورت وکیوم شده از دستگاه بسته‌بندی سیل وکیوم یا وکیوم کیسه ای استفاده میشود. این دستگاه هوای موجود در بسته محصول مورد نظر را تخلیه کرده و بعد آن را بسته‌بندی مینماید.

  • دستگاه بسته‌بندی ظروف به روش شیرینگ

برای شیرینگ کردن کارتن‌ یا ظروف خرما با سایزهای گوناگون و همچنین بسته‌بندی‌ مخصوص خرما (ظرف، قوطی و شل) میتوان از دستگاه شیرینک پک استفاده نمود. این دستگاه بسته بندی ظروف خرما و شیره خرما را با استفاده از سیستمهای حرارتی برقی یا گازی، فیلم مخصوص بر روی جعبه و کارتنها انجام میدهد.
از پرکاربردترین و به صرفه ترین دستگاه های بسته بندی است. که به تناسب حجم محصول و ظرفیت تولید یک از انواع آن به کار میرود:

  1. شیرینگ کابینی
  2. شیرینک پک تونلی

ساخت دستگاه بسته بندی وکیوم خشکبار

در قسمت آخر مزیت کار با دستگاه بسته بندی ظروف خرما به صورت وکیوم را میگوییم. این نوع به دلیل خارج کردن کامل هوای داخل کیسه ماندگاری و طول عمر بسیار بالاتری برای محصول به ارمغان می‌آورد. نکته مهمی که در این مدل بسته‌‌بندی خرما وجود دارد امکان نگهداری محصول در دمای 10 درجه است. زیرا این دما باعث عدم ترشیدگی خرما میشود.

این مجموعه امکان ساخت هر یک از دستگاه های معرفی شده در زمینه بسته بندی محصولات غذایی را دارد. طراحی و تولید ماشین آلات با در نظر گرفتن نوع محصول، بسته بندی مورد نظر، ظرفیت تولید، بودجه در نظر گرفته شده مشتریان انجام خواهد شد. برای اطلاع از شرایط خرید و ثبت سفارش، کارشناسان فروش پاسخگوی شما هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما