اهمیت بسته بندی مناسب خرما و خشکبار

با بسته بندی مناسب خشکبار میتوانید فروش محصولات را افزایش دهید و بازاریابی بهتری داشته باشید. زیرا بسته‌بندی محصول اولین چیزی است که مشتریان در نگاه اول میبینند. به همین دلیل، تأثیر زیادی روی خرید یا عدم خرید محصول دارد.

اما یک بسته‌بندی خوب چه مشخصاتی دارد؟ و برای بسته‌بندی مناسب خشکبار و خرما به چه نکاتی باید توجه کرد؟

استاندارد بسته بندی مناسب خشکبار

بسته بندی پاکتی

بسته‌بندی مجدد جعبه‌ها یا پاکتهایی که در طول حمل و نقل، باز یا خراب میشوند به اتلاف وقت منجر میشود. محصولاتی که درب بسته‌بندی آنها باز یا پاره شده‌، قبل از تحویل به کاربر نهایی باید دوباره بسته‌بندی شوند. این مشکل، روند تحویل را کند نموده و گاهی منجر به تاخیر در توزیع و تحویل محصولات به مشتری و عدم رضایت آنها میشود.

یک بسته‌بندی مناسب و استاندارد، ظاهری جذاب، مشتری‌پسند و مستحکم دارد. بسته‌بندی خشکبار صادراتی نیز از این قاعده مستثنی نیست. علاوه بر این، بسته‌بندی باید محافظی مات یا فلزی داشته باشد تا از ایجاد طعم تلخ در محصول به علت تابش نور خورشید به آن، جلوگیری کند. همچنین، بسته‌بندی استاندارد از محصولات خوراکی و خشکبار در برابر رطوبت، بو، گرد و غبار، حشرات و سایر عوامل محیطی مضر محافظت میکند.

خرید و استفاده از دستگاه‌های مورد نیاز آماده سازی خشکبار به بسته‌بندی مناسب و استاندارد محصولات شما کمک میکند. با استفاده از این دستگاه‌ها میتوانید به فرایند بسته‌بندی سرعت ببخشید. علاوه بر این، محصولات خود را به موقع و سالم به مشتریان تحویل دهید.

نکات بسته بندی محصولات خوراکی

بسته‌بندی، یکی از مهمترین بخشهای تولید و عرضه هر محصول است. بسته‌بندی چشمنواز و باکیفیت در افزایش فروش محصول نهایی بسیار مؤثر میباشد. بسته بندی مناسب خشکبار، بیش‌ از آنکه یک هزینه باشد، یک سرمایه‌گذاری است. ظاهر و طراحی بسته‌بندی کالاها، بهترین تبلیغ برای آن محصول به شمار میرود.

اگر نکات لازم برای بسته‌بندی عالی محصول را رعایت کنید نه تنها ضرر نمیکنید، بلکه فروش بیشتری خواهید داشت. زیرا شما تصویری معتبر و متفاوت از برند خود در ذهن مشتری ایجاد میکنید. برخی نکات مهم در زمینه بسته‌بندی محصولات خوراکی و خشکبار عبارتند از:

  1. بسته‌بندی باید اندازه‌ای مناسب با محصول داشته باشد.
  2. از تکنیکهای مناسب برای مهر و موم بسته‌های محصول استفاده کنید.
  3. بسته‌بندی باید به گونه ای باشد که از محصول در برابر هرگونه آسیب هنگام نگهداری و حمل و نقل محافظت کند.
  4. محصولاتی همچون خرما باید بسته‌بندی سالم، تمیز، خشک و بدون آلودگی و بوی نامطبوع داشته باشند.
  5. بسته‌بندی باید به گونه ای باشد که از محصول در برابر رطوبت و نور محافظت کند.
  6. هیچ‌گونه گرد و غبار و آلودگی به داخل بسته بندی نفوذ نکند.
  7. وزن خالص هر بسته فله از 10 کیلوگرم بیشتر نباشد.
  8. برچسب‌گذاری روی بسته محصول فراموش نشود.

دستگاه بسته بندی خرما صادراتی

ماشین آلات بسته بندی خرما

بسته‌ بندی مناسب خشکبار علاوه بر محافظت از محصول، به توزیع کارآمد محصول کمک میکند. بسته‌بندی زیبا، تمیز و با کیفیت، نقش به سزایی در افزایش فروش محصول در بازارهای داخلی و خارجی دارد. بسته بندی خشکبار در منزل بدون دستگاه‌های بسته‌بندی مجهز به تکنولوژی عالی، غیرممکن است. برای مثال، یک دستگاه بسته‌بندی خرما صادراتی یا توزین نیمه اتومات، امکان اندازه‌گیری دقیق وزن تنظیم شده برای هر بسته را فراهم میکند.

با خرید یکی از دستگاه‌‌های بسته‌بندی می‌توانید خرما و خشکبار را به بهترین شکل و با ایمنی عالی بسته‌بندی کنید. این امر باعث میشود هزینه‌های تولید به حداقل برسد. استفاده از دستگاه بسته‌بندی همچون شیرینگ پک، دوخت ریلی، سیل وکیوم و یا دستگاه وکیوم کیسه ای، بهترین راه برای بسته‌بندی محصولات خوراکی مانند خرماست. چون بسته‌بندی مناسب در طول فرآیند تولید از هدر رفتن محصول و هزینه‌های بیشتر جلوگیری میکند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما