سازنده دستگاه بسته بندی خرما در کارتن

تجهیزات بسته بندی خرما در کارتن شامل دستگاه های پرس و پرکن است. این ماشین آلات در نوع خود با کارکردهای پنوماتیک و اتوماتیک طراحی و ساخته میشوند.

بسته بندی خرما در کارتن

بسته بندی خرما

بسته بندی خرما با توجه به نوع محصول و بازار هدف معمولا به اشکال مختلفی قابل انجام است. نوع مرسوم در بازار، عرضه خرما در کارتن است، با ابعاد و اوزان مختلف. برای انتخاب بسته بندی در خور نوع محصول، میبایست به موارد زیادی توجه کرد:

 1. بافت خرما (شیره دار یا خشک)
 2. نیاز مشتریان
 3. نوع بازار (صادراتی یا داخلی)
 4. تقاضای بازار هدف

یکی از مشکلات عدم موفقیت عرضه محصولات در بازار، بسته بندی آنهاست. اینکه بتوان با توجه به درخواست مشتری، بسته بندی مناسب را پیشنهاد داد، امری مهم است. شناسایی و آنالیز مراکز فروش و بازخورد مشتریان، همواره باید توسط تولیدکنندگان صورت گیرد.

بسته بندی اکثر خرماهای ایران از دیرباز در کارتن انجام میشود. برخی از مشکلات بسته بندی خرما در کارتن به روش قدیمی عبارتند از:

 • وزن گیری خرما با ترازوی دستی
 • فشرده سازی خرما در کارتن با نیروی دست
 • دقیق نبودن وزن
 • سرعت پایین بسته بندی
 • زمانبر شدن
 • غیر بهداشتی بودن روش بسته بندی

بعلاوه تمامی این مراحل نیازمند نیروی کار ماهر دارد. دقت و زمان در انجام بسته بندی محصول در حجم بالا، امری بسیار مهم است. امروزه با ساخت دستگاه های جدید بسته بندی تمامی این مشکلات حل شده اند.

طرح مشکل کارگاه بسته بندی و راه حل آن

کارگاه بسته بندی خرما خوزستان

بسته بندی در منزل و یا در کارگاه های کوچک قدیمی، هنوز هم در برخی مناطق خرماخیز کشور دیده میشود. با توجه به مشکلاتی که برای این روش بیان شد، سازندگان ماشین آلات خرما درصدد همکاری با کشاورزان هستند. برای مثال کشاورزی با داشتن چندین اصله نخل بارده خرما در استان خوزستان، برای سرعت بخشی به کار بسته بندی اقدام به تهیه دستگاه نموده است.

در ابتدا برای دریافت مشاوره با مجموعه ماشین آلات مُشان ارتباط گرفتند. کارشناسان ما با طرح پرسش هایی، از نوع کارایی کارگاه و نیاز کشاورز مطلع شدند. سپس برای تجهیز کارگاه مشتری، اطلاعات لازم از ابعاد کارگاه و بودجه مشتری بررسی شد.

با توجه به اینکه قصد بسته بندی محصول در کارتن را داشتند، دستگاه مورد نیاز به این مشتری معرفی شد. دستگاه هایی اعم از خط شستشو و خشک کن، میز کار استیل، دستگاه تزریق شیره و دستگاه پرس خرما در کارتن.

بعد از راه اندازی ماشین آلات در کارگاه خوزستان بسیاری از مشکلاتی که مشتری در ابتدا مطرح کرده بود، برطرف گردید. از معضلات پاکسازی خرما بر روی زمین و کمبود جا برای نشستن کارکنان گرفته تا مشکلات توزین و بسته بندی در کارتن. تمامی این موارد با پیشنهاد دستگاه مناسب بسته بندی خرما براحتی رفع شدند. در تصویر بخشی از دستگاه های راه اندازی شده در کارگاه مشتری را مشاهده میکنید. اگر شما هم به دنبال ماشین آلات مرتبط با کسب و کار خود هستید، کافیست درخواست خود را برای دریافت مشاوره و خرید دستگاه ارسال کنید.

دستگاه بسته بندی رومیزی

دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک

برای سفارش مشتری خوزستان که در بند قبل برایتان ذکر شد، برای بخش پاکسازی و تمیز کردن خرما دستگاه های سرند و نوار سورتینگ به همراه میزهای استیل ساخته شد. همچنین در بخش بسته بندی برای توزین و بسته بندی خرمای زاهدی، دستگاه توزین نیمه اتومات پیشنهاد گردید. برای خرماهایی که در کارتن بسته بندی میشدند هم، دستگاه پرس خرما راه اندازی گشت. در ادامه به کارایی این دو دستگاه بیشتر میپردازیم.

یکی از نیازهای تولیدکنندگان خرما، داشتن دستگاه بسته بندی با دقت و سرعت بالاست. دستگاهی که علاوه بر این موارد، قیمت مناسبی هم داشته باشد. در یک کلام مقرون به صرفه باشد. برای این مشتریان هم پیشنهادی داریم!

دستگاه توزین نیمه اتومات رومیزی میتواند همان گزینه ایده آل باشد. این دستگاه قادر به وزن گیری از رنج 20 تا 2000 گرم است. دارای مخزن 20 لیتری و بدون نیاز به کمپرسور باد میباشد. با توجه به وزن دستگاه، امکان جابجایی آن آسان است. بنابراین براحتی در کارگاه های خانگی میتوان از این دستگاه استفاده کرد. برای آشنایی بیشتر با دستگاه پرکن نیمه اتومات می توانید مقاله مرتبط را مطالعه کنید.

از دستگاه پرکن نیمه اتومات برای بسته بندی انواع خرما خشک در پاکت های کرافت و ظروف میتوان استفاده نمود. در ادامه، دوخت پاکت ها با دستگاه دوخت ریلی انجام میشود. تمامی این دستگاه های پیشنهادی، از نظر قیمت مقرون به صرفه بوده و با توجه به نوع سفارش تولید میشوند.

خرید دستگاه پرس از کجا؟

بسته بندی خرماهای تازه و حاوی شیره در کارتن، با روش فشرده سازی خرما انجام میشود. برای این منظور از دستگاه های پرس خرما در کارتن می توان استفاده کرد. تنوع این دستگاه ها بالاست. انواع پنوماتیک و اتومات با یک یا چند جک ساخته میشوند. برای سرعت بخشی به کار بسته بندی و پوشش دادن ظرفیت تولید بالا، انواع اتوماتیک روتاری بسیار ایده آل هستند.

پرسشی که برای اغلب مشتریان پیش می آید این است که دستگاه بسته بندی مناسب را از کجا بخریم؟ با توجه به تنوع ماشین آلات صنعتی موجود در بازار، مشورت با کارشناسان باتجربه میتواند کارگشا باشد. مشاورین فروش مجموعه مُشان ماشین شما را در خرید دستگاه و امور زیر راهنمایی خواهند کرد:

 1. انتخاب دستگاه پرس مرتبط با نوع بسته بندی
 2. مشاوره در جهت ارتقای کارگاه بسته بندی
 3. انتخاب بسته بندی مناسب با توجه به نوع خرما
 4. توصیه به انتخاب دستگاه بسته بندی ایده آل با درنظر گرفتن نیاز بازار
 5. پیشنهاد دستگاه مناسب با توجه به بودجه شما

نحوه سفارش ساخت دستگاه بسته بندی

ورق استیل

ساخت تمامی ماشین آلات خط سورت تا بسته بندی خرما مطابق سفارش و نیاز مشتریان انجام میشود. جنس دستگاه ها از استیل 304 نگیر می باشد. در برخی موارد برای کاهش هزینه ساخت به درخواست مشتریان، پایه ها و شاسی از جنس آهن گالوانیزه انتخاب میگردد.

دستگاه های سفارشی بروز و با توجه به نیاز کارگاهی شما طراحی میشوند. بنابراین دستگاه دست دوم یا قطعات استوکس در ساخت آنها بکار نمیرود. تمامی دستگاه ها دارای ضمانت و خدمات پس از فروش هستند. نصب و راه اندازی خطوط کامل نیز توسط شرکت انجام میپذیرد.

برای ثبت سفارش کافیست با واحد فروش مجموعه تماس بگیرید. همچنین میتوانید فرم مربوطه را تکمیل کنید تا کارشناسان فروش با شما تماس بگیرند و شما را راهنمایی نمایند. پس از آنکه دستگاه مورد نیازتان را انتخاب کردید، پیش فاکتور و قرارداد برایتان صادر میشوند.

نحوه فروش بصورت نقدی بوده و معمولا 50 تا 70 درصد بعنوان پیش پرداخت دریافت میگردد. مابقی هزینه پس از تکمیل دستگاه و قبل از بارگیری می بایست تسویه گردد. زمان ساخت دستگاه های پرس و بسته بندی کوچک بین 3 تا 10 روز کاری متغیر است. آماده سازی خطوط کامل سورت و بسته بندی نیز معمولا 40 الی 50 روز کاری زمان میبرد.

2

 1. بنده در منطقه خودمان از دستگاه بسته بندی خرما استفاده میکنیم و بسیار سرعت کار بالا رفته و خرما در محیطی کاملا بهداشتی به دست مصرف کننده میرسد

 2. با سلام.مطالب خیلی مفید و کاربردی است.ممنون.من هم دوست دارم در این زمینه فعالیت داشته باشم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما