ساخت پرس خرما دو جک با کارکرد پنوماتیک

ساخت پرس خرما دو جک با سیستم پنوماتیک با هدف سرعت بخشی به بسته بندی محصول صورت می گیرد. طراحی این نوع دستگاه پرس برای کارگاه های متوسط تا بزرگ و نیازمند سرعت عمل انجام شده است. این مقاله به آشناسازی بیشتر انواع پرس خرما می پردازد.

پرس پنوماتیک چه ویژگی هایی دارد؟

هیدرولیک و پنوماتیک

واژه پنوماتیک (Pneumatics) به طور کلی به فناوری هوای فشرده اطلاق می شود. هوای خشک یا غیر خشک فشرده شده که برای راه اندازی یا متوقف کردن یک محرک به کار می رود. سیستم های پنوماتیک نیز از هوای فشرده برای انجام کار استفاده می کنند و کاربرد زیادی در صنایع و ماشین آلات دارند.

نمونه معروفی از این سیستم ها را که همه ما مشاهده کرده ایم، مربوط به دریل های دندانپزشکی است که با کمپرسور باد کار میکنند. سیستم های پنوماتیک در مقایسه با انواع هیدرولیک از توان تولید متوسط، سرعت بالا اما دقت کمتری برخوردارند. برای مواردی که نیازمند به ابعاد و وزن کمتر و در عین حال ایمنی بیشتری وجود داشته باشد، مناسب هستند.

اجزای یک سیستم پنوماتیک عبارتند از:

 1. سیلندرها
 2. شیرها
 3. اتصالات
 4. لوله ها و شیلنگ ها
 5. بخش خلاء
 6. کاهنده صدا

در دستگاه پرس پنوماتیک، با استفاده از کمپرسور باد و از طریق شلنگ های ارتباطی بین پمپ و جک دستگاه، از هوای فشرده شده برای کار با دستگاه کمک گرفته می شود. با توجه به ظرفیت تولید کارگاه و سرعت کار، دو نوع پرس پنوماتیک پدالی قابل ساخت است:

 • یک جک
 • دو جک

انواع دو جک برای استفاده در کارگاه های با ظرفیت تولید متوسط مناسب هستند. جنس میز پرس از اسکلت آهن با ورق رویه گالوانیزه بوده و جنس قالب ها از تفلون می باشد. میزان خروجی پرس دوجک 600 عدد در ساعت با توجه به سرعت کار اپراتور تخمین زده شده است.

آشنایی با انواع دستگاه پرس و بسته بندی خرما

انواع دستگاه پرس

با ارتقای سیستم های بسته بندی و لزوم رعایت نکات بهداشتی در کارگاه ها، استفاده از دستگاه های بسته بندی مناسب بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. چه کارگاه بسته بندی شما کوچک باشد چه بزرگ، برای دریافت تائیدیه های بهداشتی و سرعت بخشی به کار خود، نیازمند انتخاب دستگاه های مناسب هستید.

در مناطق خرماخیز مثل خوزستان، کرمان، بوشهر، فارس، خشت، جم و دشتستان که اغلب خرماهای شیره دار تولید می شود، انواع بسته بندی فشرده خرما نیز بیشتر رواج یافته است. برای این نوع بسته بندی خرما در کارتن، می توان از دستگاه های پرس استفاده نمود. بر اساس کارکرد و درخواست مشتریان، ساخت پرس خرما به انواع زیر انجام می پذیرد:

 1. پرس دستی خرما
 2. دستگاه پرس برقی خرما
 3. پرس پنوماتیک
 4. دستگاه پرس اتوماتیک
 5. پرس خطی خرما

دستگاه پرس و بسته بندی خرما با در نظر گرفتن ظرفیت تولید و بودجه تعیین شده به مشتریان پیشنهاد داده می شود. برای دریافت مشاوره خرید و انتخاب ماشین آلات بسته بندی متناسب با کار خود، می توانید فرم دریافت مشاوره رایگان را تکمیل نمایید تا کارشناسان مجموعه مُشان با شما تماس بگیرند.

ساخت پرس خرما در کارتن

دستگاه پرس خرما در کارتن از انواع پرکاربرد در صنعت بسته بندی خرماست. انواع یک جک و دو جک پنوماتیک برای مشتریان زیادی در استان های بوشهر، کرمان، جیرفت، جم، آبادان، دشتستان، هرمزگان و حتی شمال کشور راه اندازی شده است. این دو نوع دستگاه پرس به دلیل نیاز به فضای کمتر و وزن سبکتر، بیشتر مورد استقبال قرار می گیرند.

برای یک کارگاه کوچک یا حتی خانگی براحتی می توان از یک دستگاه پرس برای بسته بندی خرماهای شاهانی، کبکاب، خاصویی و سایر استفاده کرد. می توان روزانه حجم زیادی از محصول را بصورت بهداشتی و با سرعت بیشتری بسته بندی نمود. ساخت پرس خرما و قالب های آن، معمولا با توجه به ابعاد کارتن درخواستی انجام می شود.

فروش دستگاه پرس دوجک پنوماتیک با قیمت باورنکردنی

پرس پنوماتیک

دستگاه پرس دو جک قابلیت پرس همزمان دو کارتن را دارد. همین امر سبب سرعت بخشی به کار بسته بندی می شود. ابعاد میز پرس دو جک 90×120×195 سانتی متر است و دارای دو پدال در دو طرف میز می باشد. هر طرف دارای قالب و سرقالب جداگانه بوده و امکان بسته بندی دو وزن وجود دارد.

برای مثال اگر شما قصد بسته بندی خرمای کبکاب در کارتن های 1000 و 1300 گرمی را دارید، براحتی می توانید هر یک از قالب ها را در یک طرف دستگاه نصب نموده و کار بسته بندی را پیش ببرید. البته امکان ساخت دو قالب برای هر وزن هم وجود دارد. یعنی دو قالب 1300 گرمی را روی دستگاه نصب نموده و بعد از وزن گیری کارتن ها، با سرعت بیشتری کار پرس را انجام دهید.

دستگاه های پرس پنوماتیک نسبت به انواع اتوماتیک و خطی از قیمت مناسب تری برخوردار هستند. اگر با توجه به ظرفیت تولیدی کارگاه خود انواع پنوماتیک را انتخاب نموده اید؛ پس نگران هزینه ساخت آن نباشید. این مجموعه دستگاه های مذکور را با قیمتی باورنکردنی و مناسب برای کشاورزان محترم، عرضه می نماید. فقط کافیست درخواست خود را به همراه ابعاد قالب درخواستی برای ما بفرستید تا در کمترین زمان ممکن دستگاه پرس را به شما تحویل دهیم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما